Wpis z mikrobloga

To jest dziwne, ale w jeden dzień wpadłem w kompletny dół, bo uświadomiłem sobie, że od wielu lat jestem w czarnej doopie i nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy. Teraz już to wiem, że przegrałem i prawdopodobnie przegram resztę życia.

Facet w wieku 31 lat, mieszkający z toksycznymi rodzicami ze względów finansowych, związek na odległość, który już dawno miał skończyć się wspólnym mieszkaniem, ale kochany PiS wyrypał ceny kurników w kosmos. Beznadziejna ciężka, słabo płatną maksymalnie stresująca praca w beznadziejnej firmie. Brak jakichkolwiek bonusów od życia, w domu bieda, rodzice niezaradni zero startu, nawet z komunii kasę mi zabrali.

Jestem facetem, bezdzietnym w wieku produkcyjnym, więc wpadłem w najgorsze gofniane czasy, rządu, który dba tylko o emerytów, kobiety, dzieci. Nigdy, ani razu w życiu nie miałem szczęścia, nie dostałem złotówki, na którą sam nie musiałem tyrać, żadnych bonusów, żadnych 500 plusów, żadnych bonów, ulg, zwolnień, zasiłków, prezentów, muszę na to wszystko tylko tyrać. Moja sytuacja jest taka, że niby mam dużo kasy w akcjach, ale tak na prawdę to jest wyciulane latami wyrzeczeń i trybu mnicha gofno.

W pracy mobbing i targety takie, że już jest po mnie. Poza tym straciłem motywację nawet, żeby wcisnąć klawisz, bo takie g zarabiam, a zaległości rosną. Powiecie, żebym zmieniał prace, ale już straciłem motywacje, ostatnie lata stresu, nauki, żeby takie gofni zarabiać odebrały mi siły. Na mieszkanie nie ma szans, bo PiS zrobi wszystko, żeby nieruchy wywaliły w kosmos, bo dbają tylko o emerytów, starych i siebie, mnie mają w doopie. Przez kredyt 2 procent jestem w plecy już 200-300 k na mieszkaniu, które chciałem kupić z dziewczyną jak ona skończy studia i pójdzie do pracy, bo natychmiast głupie lemingi rzuciły się na to i deweloperzy podnieśli ceny kurników. I ja człowiek, który przez 5 lat uczył się na temat inwestowania, giełdy, analizy, mam taki sam zwrot z inwestycji jak mój wujek buc i alkoholik z wykształceniem średnim, który kiedyś stwierdził "kupię se nieruchy...hehe...bo są pewne". Jak ja kur...nie lubię takiego głupiego farta, który trafia się ludziom, którzy na to nie zasługują.

Chodzę tylko do roboty tyrać na laski, które są ciągle na macierzyńskich, wychowawczych, chorobowych. Przychodzą do roboty jako klepaczki w excelu i mają gówniana kasę, ale mogą przyjść napić się kawy i pogadać i poczuć jak dyrektorki, bo mąż zarabia 20-30 tysięcy na remontach na emigracji w Skandynawii.

Jak ja bym chciał kur...chociaż raz dostać coś w prezencie, jakiś bonus od życia, a nie że tylko #!$%@? i mam kłody pod nogi od systemu, bo jako facet mam tylko tyrać i zdechnąć.

Wpadłem w depresję i nie mam motywacji do zmian, już za dużo harowałem na darmo ostatnie lata, uczyłem się i nie wysypialem.

#pracbaza #korposwiat #przegryw #depresja #redpill #blackpill #pieklomezczyzn #pieklokobiet #nieruchomosci #inwestycje #gielda #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny #bekazpisu #bekazlewactwa
  • 151
@Ynfluencer Mieszkanie to towar luksusowy. Nie każdy ma je mieć i nie każdemu się należy. Musisz to zrozumieć a nie łapę wyciągać po profity. Ja #!$%@? w zimnej Norwegii przy budowie tunelu. chce kupić działkę nad fajnym jeziorem i postawić kilka domków letniskowych w Polsce i ceny też mnie powalają ale walić to. Zacisnij zęby i uciekaj od starych. Kup to mieszkanie i zacznij żyć jak dorosły facet a nie jak #!$%@?
@Ynfluencer: 31 lat to i tak wyjątkowo wczcześnie jak na taką świadomość :) masz jeszce mase czasu na to żeby wiele zmienić i najważniejsze rzecz zacznij dostrzegać prawde i szerszą perspektywę :) z punktu widzenia połowy mieszkańców świata masz z dupy problemy pierwszego świata więc głową do góry przemyśl sobie wszystko i zaplanuj wytrwałością i świadomością można zdziałać cuda.
@Kutafonix215: @czlapka Wy chyba jesteście jakimiś przedstawicielami banku, albo deweloperów.

Ten kredyt 2 procent to jest g....Zachowujecie się jakby to było zbawienie, kasa z nieba za darmo.

To jest w rzeczywistości pętla na szyję.

Po pierwsze to co ludzie mieli zyskać na kredycie dwa procent zeżarł i tak wzrost wartości nieruchomości, bo jak tylko ogłosili ten program to hieny deweloperskie zabraly się do spamowania artykułami, że "ceny mieszkań szaleją, bo kredyt
@KKlasykk: @1Ameredhel1

NIE do jasnej cholery, nie denerwuje mnie, że ktoś ma, bo zarobił, zapracował z wysiłkiem na cos.

Denerwuje mnie na tym świecie tylko tzw. fart głupiego. Jak wejdzie w posiadanie czegoś na co kompletnie nie zasługuje, nie wynika to z pracy. Tylko wygrana w totka.

I często to są takie śmieci ludzkie. Tak jak pełno tych starych, zrzedliwych, roszczeniowych emerytow, którzy weszli w posiadanie nieruchow, ziem za jakieś grosze.
@czlapka: Jestem w gorszej sytuacji, bo w cholerę osób ma starych, którzy mają pełno ziem, działek i nieruchow bo to było tanie jak barszcz, a teraz jest "hehe,". Jak ja kurfa nie lubię tego hehe.

To tutaj mają ludzie do mnie pretensje, że mam takie oszczędności, ale ja na to harowałem jak wół, aż miałem problemy ze zdrowiem.

Czemu się nikt nigdy nie przypiertoli do bananowych oskarkow i Julek, którzy też
@Ynfluencer: gosciu, tyle #!$%@? napisales ze glowa mala. Przez pierwsze 3 lata mozesz splacic bez utraty doplat do 200k przy kredycie na 700k, po 3 latach mozesz bez ograniczen nadplacac. Jak ci sie odwidzi, mozesz cale mieszkanie opchnac dalej na samym poczatku kredytu. Nikt cie nie uwiazuje na 10lat... ja #!$%@? xD

Ceny nie wystrzelily z dnia na dzien, akurtat znalazlem swoje mieszkanie w czasie kiedy ogloszono program i potem dalej
@Ynfluencer No to może kwestia Twojej jakiejś dziwnej bańki. W mojej bańce większość ludzi ma kredyty z wkładem własnym po 20-30%, brak preferencyjnego kredytu BK2 i jakoś żyją, zarabiają nieźle, na sporo ich stać.
@Kutafonix215: Gadasz głupoty kompletne. Daj mi ten wpis gdzie ja napisałem, żeby powiązać płacę minimalną z M2 mieszkania. Nigdy nie napisałem czegoś takiego.

Mieszkania były już potężnie przewartościowane jeszcze przed tym kredytem 2 procent. Dlatego go nie kupiłem, już pisałem ci, że jedynie obsesja Polaków na punkcie nieruchomości i nieumiejętność inwestowania w nic innego wywindowała na kosmiczne poziomy te ceny.

Wiedziałem, że PiS jest poryty, ale ze aż tak odpłynie to
@Dzosz89:

5 lat siedzenia, czytania, słuchania wykładów analizy wskaźników, nauki i praktyki było warte tyle co:

"Nieruchy są pewne hehe, wujek Zdzichu tak powiedział, a on ma łeb, weźmy i se kupmy".

Każdego może zalać krew.
@Ynfluencer: moze mylisz mi sie z innym odklejencem co takie wysrywy pisze. Tez jakis neurotyk z tagu co tylko jojcy zamiast cos zmienic, nie chce mi sie szukac, ale sposob wypowiedzi macie identiko. Czemu mieszkania byly przewartosciowane? Instytut danych z dupy? Jaka jest realna wartosc dobrego mieszkania w wawie? 6k z metra? Rozumiem ze cena ma byc taka zebys sobie mogl cos komfortowo kupic, inaczej jest darcie #!$%@? ze czego to
@Kutafonix215:No, ale stary, nic do Ciebie nie mam.

Ale jak ty możesz mi się dziwić? Jak ja mam się przełamać i wydać teraz kilkaset tysięcy, prawie bańkę na coś, co byle cep miał kiedyś za jakieś grosze, a teraz się śmieje i zrobi "hehe".

Mogę to zrobić, ale jak potem spojrzeć sobie w oczy w lustrze, że taki mój wujek, kompletny buc i alkoholik, który zrobił tyle złego, że zasługuje na
@unlucky_: Jak to jest nieprawdziwe?

Przecież czytałem te warunki, że kredyt przysługuje osobom do 45, czy tam 46 roku życia, które nie mają już nierucha, ale trzeba się tam kisić 10 lat.