Wpis z mikrobloga

Po zawirowaniach w ostatnich 2-3 latach kiedy trochę byłem zagranicą, trochę w Polsce chcę gdzieś się osiedlić. Pracuje zdalnie więc bez sensu ze względu na koszty życia Warszawa czy np Kraków. Myślę o miastach poniżej:
#lodz #poznan #katowice #lublin #polska
Czekam na opinie o tych miastach plusy i minusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 24
  • Odpowiedz
@Olbor: z tych czterech typów ja wybrałbym Lublin, mnie się osobiście miasto podoba W Katowicach i Łodzi nie chcialbym a Poznania nie znam.

Nie będę pisał dlaczego tak typuje anie inaczej bo mnie w komentarzach dojadą ;-)
  • Odpowiedz
@Olbor: na jakim poziomie chcesz żyjesz? szukasz mniejszego miasta niż wspomniane Waw/Krk żeby żyć na wysokim poziomie ale spokojnie czy żeby ciąć koszty?
  • Odpowiedz
  • 0
@michal284: Lublin mi się też podoba chociaż chyba trochę mały jednak ale może takie wrażenie odniosłem po prostu.

@danieldan Chcę żyć sobie na fajnym poziomie za niższą kasę niż Wawa lub Krk.
  • Odpowiedz
@Olbor ja na Łódź nie narzekam. mieszkam tu już ponad rok i jest super. Wiadomo, jest jeszcze sporo miejsc, które wymagają renowacji, ale widać, że powoli wszystko się zmienia i cały czas coś remontuja albo odnawiaja. Do Warszawy dobry dojazd, nadal to miasto wojewódzkie, ale koszty życia nieporównywalnie niższe.
  • Odpowiedz
Chcę żyć sobie na fajnym poziomie za niższą kasę niż Wawa lub Krk.


@Olbor: to Katowice, chociaż Lublin ładniejszy. Ale to zależy jak chcesz spędzać czas. W kato mimo ze mieszkam od lat, nie wiem kto lubi spędzać czas mając do wyboru inne miejsca.
  • Odpowiedz
@Olbor Jakbym miala kupowac tu mieszkanie to szukalabym okolice 3 stawow lub parku kosciuszki :) Swietnie mi sie mieszkalo na Zawodziu i okolicach Paderewy (ale mirky zaraz powiedza ze zawodzie to pato xD)
  • Odpowiedz
@Olbor: Poznań ma zawsze trzy zalety: niskie bezrobocie, niewysokie ceny mieszkań, dużo młodzieży - dużo się dzieje.
I jeszcze dobra komunikacja szynowa — gdybyś dużo młodzieży w mieście nie uznał za zaletę :)
Niedawno odwiedziłem Łódź, wydawało mi się że się cofnąłem do lat 90. Ale mogłem źle trafić z miejscówkami
  • Odpowiedz
  • 0
@ITcrowd: Młodzież mi odpowiada, dopiero co dobijam do 30stki, jeszcze się uważam za młodzież ( ͡° ͜ʖ ͡°) i zgadzam się po pracy zdalnej z domu koniecznie muszę wyjść gdzieś do ludzi ;) Zieleń fajna na wypady
  • Odpowiedz
@Olbor z plusów Łodzi to jeszcze lokalizacja. 3h w góry, 3h nad morze, do Warszawy 1.5h. Nie wiem czy inne miasto może się pochwalić takim ringiem - A1, A2, S8, S14. Łódź jest bardzo zielona. Las łagiewnicki - (chyba) największy las w graniach administracyjnych miasta. A tak to miasto jak miasto. Kina, muzea, baseny, bary. Żuli więcej znajdziesz w Krakowie czy Warszawie. Z minusów to na pewno zbiorkom na żenującym poziomie. I
  • Odpowiedz
@Olbor jasne, rozumiem :D
Paderewa ma ten plus, że rzut beretem do centrum, centra handlowe, sklepy, zielen, wylotowka na dts/a4 Nawet do spodka na koncert na nogach szlam xD
Z wiekszych miast w których mieszkałam w swoim życiu to byla Haga i Wrocław, i zdecydowanie wole Katowice. Jedynie morza brakuje ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz