Wpis z mikrobloga

Nie ma fajnych samochodów, a dokładniej fajnych egzemplarzy sztuk używanych. Szukam czegoś żwawego, poręcznego, ale nie tęczowego (żadne Mini Coopery) do 40k i jak na lekarstwo. Zrezygnowałem już nawet z rozsądnego spalania, niech pije, jeśli potrzebuje, dalej nic.

Zadziwia mnie uwielbienie Polactwa do samochodów kombi. Z dwoja złego lepsze są już te crossovery. Jak można mieć frajdę z jeżdżenia takim jamnikiem-karawanem? Najlepiej od razu czarny kupić i zasłonki w oknach wstawić.
(°°

#samochody #motoryzacja #zalesie
Antibambino - Nie ma fajnych samochodów, a dokładniej fajnych egzemplarzy sztuk używa...

źródło: volkswagen-passat-b5-kombi-19tdi-vat-marza-lubartow-502755686

Pobierz
  • 97
@Antibambino:
Jak auto to tylko kombi.
Pakujesz rowery, możesz w nim spać na wyprostowanych nogach, wrzucisz ile chcesz rzeczy.
Parkujesz na cm bo to widzisz..

A w sedanie? Nic nie wejdzie, parkowanie to dramat bo dupy nie widzisz. Jak się nie ma kamerki cofania to wiele miejsc odpuszczam.
Masakra nigdy wiecej auta co "wygląda" teraz tylko praktyczne/dające fun :)
@pokey:
nie wiem jak jest w innych markach, ale w bmw x5 vs seria 5 kombi roznica w litrazu bagaznika wynika takze chocby stad ze x5 jest o okolo 10cm szerszym samochodem

@kasztan00
troche slabo tak porownywac wspolczesne auta z gruzami co mialy drzwi ciensze jak lodowka i byly kwadratowe.
bo nawet nowe volvo v70 tyle nie ma, ciekawe czemu ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no ale
@Antibambino: Sugerujesz się ilością, w stwierdzeniu uwielbienia polaków do kombi ? No to skoro kombi mozna kupić od #!$%@? a sedanów nie ma to miałbym wątpliwości co do tego, które to są te uwielbiane...
@kasztan00: Jest brana pod uwagę, top 3 aktualnie. Ale gdybym był miłośnikiem wożenia worków z cebulą, to na pewno oglądnąłbym się za jakimś Subaru. Jednak chcę wozić przede wszystkim siebie i panny. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mentalnie wypaczeni którym się kombi podoba czego nie rozumiem


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: dzięki :D

Ale to dalej wolałbym już jeździć np długim mercedesem vito


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: tylko że taki bus to już zupełnie inny gabaryt. Wczoraj transita sprzedałem, bo już nie potrzebowałem, i mam teraz kombi. Inaczej się jeździ. Jeśli ktoś ma firmę, to i owszem, bus się przydaje, ale jeśli jesteś programistą 40k to nie ma sensu (chyba że jeździsz gdzieś po
@Antibambino: miałem długo długo Vectre C w kombii - do tego czarną więc chyba nie ma samochodu bardziej pasującego pod karawan. i jak już się uporałem z ekologią ;) to samochód dawał sporo frajdy.. i moim zdaniem nie ma bardziej uniwersalnego rozwiązania niż nadwozie kombii - jeśli to ma być jedyne auto w domu to musi być kombi, a jeśli drugie to niekoniecznie - pod warunkiem że pierwsze nim jest ;)
crejzus - @Antibambino: miałem długo długo Vectre C w kombii - do tego czarną więc ch...

źródło: opel-vectra-kombi-1-9-cdti-z-roku-2006-2301s

Pobierz
@Antibambino: idź spytaj kierowcy autobusu czy ma frajdę z jeżdżenia Solarisem zamiast ludzi do pracy Bentleyem wozić. Ile trzeba mieć lat żeby nie ogarniać do czego służą duże rodzinne auta? Myślisz, że w stanach też każdy w kurierce robi albo wozi drzewo z lasu dlatego większość tam ma duże auto, SUVa albo pickupa?

Nie ma fajnych samochodów, a dokładniej fajnych egzemplarzy sztuk używanych. Szukam czegoś (...)

Zadziwia mnie uwielbienie Polactwa


A
Jak można mieć frajdę z jeżdżenia takim jamnikiem-karawanem?


@Antibambino: Bo widzisz dla większości ludzi auta to nie sens życia, i większość nie tworzy takich baitów wysrywów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślisz, że w stanach też każdy w kurierce robi albo wozi drzewo z lasu dlatego większość tam ma duże auto, SUVa albo pickupa


@europa: Z tego samego powodu, co i Polacy zaczęli kupować te dziwadła. Dla szpanu, dla pokazania się w jak największym aucie. Suvy to przynajmniej mają trochę sensu, bo przejęły wszystkie zalety minivanów (tym samym wybijając je z rynku), ale napompowane pickupy f350 i inne Ramy to jedno wielkie
Nie stać cię na nowe auto


@europa: mnie z kolei stać na nowe auto, ale rozwiązania, które dziś są stosowane, to średnio mi się podobają, np konieczność posiadania włączonego cały czas ekranu, bo trzeba mieć gdzieś panel sterowania od klimy. Bo przyciski za drogie. I kupiłem poprzednią generację z końcówki produkcji.

Czy zapłaciłem więcej za używkę niż chciałem? Tak. Czy jestem zadowolony? Oczywiście.

Niestety, rynek z cenami odleciał (i to nie