Wpis z mikrobloga

Nie ma fajnych samochodów, a dokładniej fajnych egzemplarzy sztuk używanych. Szukam czegoś żwawego, poręcznego, ale nie tęczowego (żadne Mini Coopery) do 40k i jak na lekarstwo. Zrezygnowałem już nawet z rozsądnego spalania, niech pije, jeśli potrzebuje, dalej nic.

Zadziwia mnie uwielbienie Polactwa do samochodów kombi. Z dwoja złego lepsze są już te crossovery. Jak można mieć frajdę z jeżdżenia takim jamnikiem-karawanem? Najlepiej od razu czarny kupić i zasłonki w oknach wstawić.
(°°

#samochody #motoryzacja #zalesie
Antibambino - Nie ma fajnych samochodów, a dokładniej fajnych egzemplarzy sztuk używa...

źródło: volkswagen-passat-b5-kombi-19tdi-vat-marza-lubartow-502755686

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@Antibambino: no oczywiście, auto za milion to jedyne prawilne, reszta to polactwo (poza tym to RS6, nie RS8) xD

mi się podobał accord, stare volva, nowsze volva (podniesione), podniesione audice

kwestia gustu bez jakiejś ortodoksji

poza tym jak kupujesz auto i masz rodzinę, to rzadko kogo stać by mieć oddzielny fun car, kombi i auto dla żony (typu yaris, łatwe do miasta)
  • Odpowiedz
@Antibambino: jezus ale paskudztwo. Nigdy nie zrozumiem jak się komuś może podobac audi albo wolksvagen. Bmw to jeszcze rozumiem, tak przynajmniej jest jakiś wyrózniający się styl (wieśniacki, ale jest), ale te dwa pilary nijakości to należy sprzedać chińczykom i przerobić na elektryki xD
  • Odpowiedz
@Antibambino: Kombiaki są w pytę. Wszystko i wszystkich upakujesz a jak trzeba to i wyspać się można z wyprostowanymi nogami. Nie wiem jak można spuszczać się nad samochodami skoro to tylko wozidełko które relatywnie łatwo stracić
( ͡ ͜ʖ ͡)
#paserattiteam
  • Odpowiedz
@Antibambino: Mało który SUV (jedynie te wielkie lochy), ma większy i bardziej poręczny bagażnik niż np Mondeo w Kombi. Przy dziecku jest to totalny game changer. Dla mnie auto ma być użytkowe, wygodne, nie dużo palić i być tanie w utrzymaniu. A to, że wygląda trochę gorzej (akurat MK5 i nowsze Audice wyglądają fajnie w kombi) to mi nie robi
  • Odpowiedz
kombi najlepsza buda do głównie użytkowanego samochodu.


@kuraku: zgoda

Podniesiony syf #!$%@?ć prądem.

Tak mówi tylko robactwo, którego nie stać na pełnoprawnego SUVa, więc biorą crossovera będącego kompaktem na resorach.
  • Odpowiedz
Tak mówi tylko robactwo, którego nie stać na pełnoprawnego SUVa, więc biorą crossovera będącego kompaktem na resorach.


@tellet: czyli 99% społeczeństwa :P
I nadal, wolę 5er Touring ponad X5. X7/GLS/duży Range spoko, bo one nie mają alternatywy, ale z nimi zaś mam innego rodzaju problem.
  • Odpowiedz
Mało który SUV (jedynie te wielkie lochy), ma większy i bardziej poręczny bagażnik niż np Mondeo w Kombi.


@BornToDie69:

w zasadzie kazdy suv o dlugosci tego mondeo bedzie mial taki bagaznik jak mondeo
mondeo v, dlugosc 4869 mm
488–1605 l (Kombi)

moje x5 dlugosc 4854 mm
Bagażnik 620/1750 l
  • Odpowiedz
@Antibambino: kombi jest zajebiste, przewieziesz mnóstwo tobołów na jakiś wyjazd, rowery zmieścisz bez bagażnika na hak czy dach, a i przespać się można jak kanapa składa się na płasko. Nie wspominając o tym, ze buda kombi wyglada lepiej niż sedan.
  • Odpowiedz
@Antibambino: Ale ile chcesz mocy, jaki bagaż wozisz, czy musi być automat?
To są kluczowe pytania.
Od 1 do 10 co wybierasz gdzie 1 to nowość a 10 to fajność auta.(1 letnia toyota aygo vs 10 letnie audi a5)
Czy cena eksploatacji - części i spalanie są bardzo istotne czy mało jeździsz?
  • Odpowiedz
@Antibambino: kolego 4 miesiące szukałem auta do 50 000 pln. To co jesy na rynku to jesy dramat. Ładne sztuko cenią jak zborze a reszta to loteria albo ulepy z czwartek z UK i usa pospawane albo za chwile awaria kluczowego i kosztowegnego elementu w aucie.
  • Odpowiedz