Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile powinno się mieć oszczędności w wieku 30 lat? Jakie zarobki są ok w tym wieku żyjąc w pojedynke załóżmy w wojewódzkim lekko poza centrum?
Co nie rozmawiam z kimś w swoim #korpo (nie IT) to każdy kupił mieszkanie blisko centrum ale sporo mieli odłożone na wkład własny, każdy dojeżdża w miarę dobrym miejskim samochodem, wakacje 2x do roku w fajnych hotelach, oczywiśce flagowy telefon od Samsung/Iphone, markowe ciuchy z przepłaconym logo. Ci sami narzekają na rząd, na państwo że bieda, inflacja..
...a ja nawet nie mam połowy tego co oni mimo że żyje sam xD

#zarobki #praca #inflacja #przegryw #oszczednosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim: Nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Każdy będzie miał inną sytuacje życiową, niektórzy w wieku 18 lat wyszli z domu i musieli pracować na swoje utrzymanie, inni siedzą w domu rodzinnym do trzydziestki i odkładają 90% wypłaty, a jeszcze inni dostali na osiemnastkę auto od rodziców, a pięć lat później mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mają wyrąbane jajca na ciebie normiku
@mirko_anonim: To zależy, ja w wieku 28 lat odkładam 3-4k miesięcznie, ale na codzień raczej mało wydaje (większość hajsu wydaje na jakieś loty).

Myślę, że bezpieczna poduszka finansowa to ten rok życie bez pracy. Wydajesz aktualnie 3k? To miej oszczędzone 36k