Wpis z mikrobloga

Hejo, po zrezygnowaniu po całych 4 dniach z internetu PLAY zostały mi 2 wybory w moim nowym mieszkaniu. Internet potrzebny dosyć szybki do 1Gbps. Mam do wyboru #netia i #vectra Trudno powiedzieć który tu w regionie działa lepiej… Każdy sąsiad mówi inaczej xd. Orientujecie się może jakie urządzenia dają owi operatorzy? Jak sprawdza się router netii pod 1gbps, a jak vectry pod 900mbps? Nie ukrywam, że do pracy używam macbooka i łączę się głównie po wifi. Tak wiem zawsze można kupić swój router, ale nie wszystko naraz ;p. Napiszcie mi proszę jeszcze czy wymienieni operatorzy w swoim sprzęcie oferują coś o co warto się starać (taki top router).
PS: pracuję zdalnie i łączę się do pracy poprzez vpna, korzystając z lokalnej sieci w pracy pod adresami 10.0.0.x i to musi działać.
#internet #siecikomputerowe
  • 12
@Yuyath: zarówno netia jak i vectra ma w #!$%@? różnych modemo routerów w zależności o lokalizacji technologii i tego co się uda wysępić.
Ale oceniając jakość to netia (i to po koncentryku na gównianym modemorouterze thomosona) działała zajebiście dobrze, pingi niskie, żadnych strat, może przez rok raz neta nie było.
vectra, co prawda w innej lokalizacji, ale nocne braki neta to były co miesiąc, jakieś wymuszone restarty routera, aż tu pewnego
  • 0
@krzywy_kanister: tu na klatce schodowej jest światłowód. Podpięcie do routera nie odbywa się poprzez kabel koncentryczny. U moich rodziców (piętro wyżej) jest netia pociągnięta skrętką, tyle, że oni mają symetryka 100/100Mb/s i kiepski router - netia spot czy jakoś tak - taki mały, generalnie bardzo ograniczony na wifi - tryby max 56mbps do przesyłania bezprzewodowo.