Wpis z mikrobloga

@Metylo mam 34 lata, 5 lat temu wrocilam do Polski z emigracji, praca na start z pensja lekko ponad minimalna, wynajmowalam jakies gownolokum ale sama xD po 5 latach bez studiow zarabiam ponad srednia krajowa, wiec sie kurla da xD mieszkalam i mieszkam sama ¯_(ツ)_/¯ bogactwa nie ma, zwlaszcza porownujac do it xD ale starcza. miasto wojewodzkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak dla mnie to ta babka musiala
w wieku 6 lat cale podwórko grało w piłkę - ja siedziałem obok na lekcjach angielskiego

tylko #!$%@? trzeba chcieć


@msr99: no a im się po prostu nie chciało wyłożyć z kieszonkowego na lekcje angielskiego co nie xD

Kwintesencja uprzywilejowanego #!$%@? - rodzice Cię doinwestowali, ale Ty będziesz twierdził, że "wystarczy tylko chcieć", nie jak ci looserzy którzy od starych dostali co najwyżej #!$%@? xD
@Metylo racja, zgadzam sie z tobą. Ale fakt faktem tak bylo, nie pamietacie juz o tym ze w akademikach byly 3 os pokoje ala komuna jako standard? Teraz po prostu jest mniej mlodych i maja większe oczekiwania. Co jest oczywiscie dobre.

A to ze ceny wynajmu są abstrakcyjne i #!$%@? to swoja droga
@Metylo: XD ale to trzeba mieć 2 lewę ręce, by w wieku 39 lat nie było stać na wynajęcie kawalerki i nie mówię tego jako członek "Oświeconej branży it" tylko jako obdartus z produkcji xD

@Metylo: To jest idiotyczna argumentacja. Kojarzy mi się to z moją mama i ciotką, dwie zupełnie inne kobiety, zupełnie inne charaktery, wychowane w tym samym domu. Gdy moja mama na "troche ponizej sredniej" krajowej starala sie odłożyć jakiekolwiek pieniadze "na przyszlosc", jej siostra na "troche powyzej sredniej" wydawała wszystko do ostatniego grosza na ubrania i #!$%@? wie co i jeszcze zadluzala sie u babci. Jest 30 lat pozniej i jedna mieszka
@msr99:

swietnie. dziękuję. a jak to ma się do 39 letniej babki która wynajmuje pokój ?


Normalnie, po prostu świadczy niskopłatną pracę w mieście z drogimi nieruchomościami. Może być kompetentnym nauczucielem czy urzędnikiem, który wcale nie jest leniwy i ma poukładane wartości. Może też mieć jakąś sytuację losową, która wymaga wydatków (np. choroba przewlekła). To nie jest żadna niezwykła sytuacja. Można czuć rozczarowanie, że wynajem mieszkania pochłania większość wynagrodzenia.
@wypok_wypok: myślę że przez jakieś 6 lat bawiła się w domu potem 13 lat się uczyła i była na utrzymaniu rodzicow, jeśli nie poszła na studia i odrazu zaczęła pracę to przepracowała jakieś 20 lat zapewne na najniższej lub nieco ponad średniej krajowej. Niektórym Mirkom programista 15k nie starcza do pierwszego tak więc jest wielce prawdopodobne że zarabiając ok 4 tys może nie być stać na wynajęcie kawalerki.
@msr99: Jaki odklejony typ xD

Już pomijam że taki bogaty, zapracowany, nie traci czasu na głupoty, a kłóci się od jakichś 4 godzin z randomami na forum o kupie xD

Zakładam że wszystko co napisałeś to prawda - jesteś w takim razie w jakimś 1% może góra 5% najlepiej zarabiających i sytuowanych Polaków. Typ jeden podaje ci twarde dane statystyczne, a ty niby taki mądrala wykształcony i biegły w życiu, zbywasz
@Metylo:

Typowa w tej branży odklejka ludzi, którzy nagle zaczęli zarabiać więcej niż ich rodzice razem wzięci i myślą, że są geniuszami, bo akurat koniunktura sprzyja twórcom oprogramowania. Jak ja nienawidzę tej branży za to, a zawsze mi się wydaje, że pracuje z inteligentnymi ludźmi, a większośc z nich nie jest wstanie połączyć kropek i widzieć dalej niż poza czubek własnego nosa, bo pan memcen i #!$%@? powiedzieli co innego XD
@Szalom: #!$%@? pajacu. wątek nie jest o mnie a o 39 letniej babie której nie stać na wynajem kawalerki...

po prostu na moim przykładzie, plus #!$%@? MAC jakiejś random co napisał ze ma 25 lat i 60k na koncie pokazuje ze wystarczy chcieć