Wpis z mikrobloga

@msr99: ja przedstawiłem hipotetyczne sytuacje, które są możliwe w naszym kraju, które tłumaczą czemu kogoś może być nieaktualny stać na kawalerkę. To Ty wcześniej insynuowałeś jej chlanie, więc ten argument to czysta hipokryzja z Twojej strony.
@Metylo: sorry ale baba po studiach 39 nie star na wynajecie kawalerki ? to chyba jakieś dwie lewe ręce ma. bez przesady.

a moze zodiak powinien jej zasponsorowac.


@msr99: #!$%@? a wy bierzecie pod uwagę że ludzie mają różna sytuację? choroba, depresja, raki, itp

w uk to normalne czy w innych krajach, w sensie jednemu się uda innemu nie, a sporo ludzi z it ciśnie innym odnośnie zarobków, słyszałem na
Już pomijam że taki bogaty, zapracowany, nie traci czasu na głupoty, a kłóci się od jakichś 4 godzin z randomami na forum o kupie xD


@Szalom: to mnie zawsze #!$%@?, ci ludzie sukcesu, dla których czas jest tak cenny, zarabiają 50k na miesiąc i wydają 6k na dietę pudełkową bo przecież ich czas jest zbyt cenny żeby gotować w domu zawsze znajdą czas żeby pół dnia kłócić się o pierdoły z
@msr99: Nie uważasz, że uczciwego pracownika, w uczciwej pracy powinno być stać na mieszkanie i podstawowe potrzeby? Przychodzi do pracy na te 8h, uczciwie wykonuje obowiązki, zarabia dostatnio i żyje sobie jako tako? Uważasz, że trzeba od dziecka gonić za marchewką i pracować od rana do wieczora, a jak nie to lenistwo?

Jak ktoś urodzi się z niskim IQ albo wadami fizycznymi? To co z nim? Zrzucamy ze skały? Wykorzystujemy, bo
Nemayu - @msr99: Nie uważasz, że uczciwego pracownika, w uczciwej pracy powinno być s...
Odkładam kasę i niedługo #!$%@?… na razie około 60k na koncie. Ugh 25 lat. Eh.


@msr99: 60k w wieku 25 lat? Co to za biedak? Ja znam ludzi, którzy w wieku 20 lat mają już milion odłożony.

w wieku 6 lat cale podwórko grało w piłkę - ja siedziałem obok na lekcjach angielskiego


Musiałeś być bardzo inteligentnym dzieckiem, skoro wiedziałeś, że przyda ci się to w przyszłości i namówiłeś rodziców na
Musiałeś być bardzo inteligentnym dzieckiem, skoro wiedziałeś, że przyda ci się to w przyszłości i namówiłeś rodziców na posłanie cię na lekcje. W mojej okolicy mało kto o tym pomyślał, a angielski w szkole był dopiero w gimnazjum.


No właśnie mówi, że go starzy zmuszali, ale nie przeszkadza mu wpleść tego wydarzenia do swojej osobistej mitologii, w której jego sukces jest efektem ciężkiej pracy i świadomych wyrzeczeń xD nie zdziwi mnie ani
@msr99: Nie napisała jakie studia skończyła i gdzie pracuje ( ͡º ͜ʖ͡º) A to akurat istotne i wcale się nie dziwie, że będąc samotną i pracując na np. kasie nie stać jej na wynajem kawalerki
@Metylo: moja dziewczyna jest nowa w miescie, niedawno studia skonczyla, pracuje na entry level stanowisku w typical korpo i na luzie ja stac na mieszkanie w stolicy obok metra niedaleko centrum.
O ile ktos nie zmienia branzy, nie chorowal czy nie mial inny h problemow to kolo 40 nie miec na kawalerke no to xD
@msr99:

łatwiejszy start? bo w 82 #!$%@? mortadele ? i w 5 osób mieszkalismyna 40 m2 ? co ty #!$%@? wiesz o zyciu


Cóż, ja w 2005 "#!$%@?łem mortadelę" i mieszkałem w 3 osoby na 32 m2, ale za to rodzice nie fundowali mi dodatkowego angielskiego, możemy się licytować. Tyle wiem o życiu, że twoi rodzice myśleli o twojej przyszłości gdy miałeś sześć lat, a innych stary pijany wyganiał wtedy z
@Szalom: tak wszyscy poklepmy się po plecach i równajmy w dół poprzestańmy na tym że jest w huk trudno i po prostu wyżej nie podskoczysz, takie realia taka polska wszystko jest niesprawiedliwe. A ludzie którzy uważają że takie umartwianie jest bezcelowe i trzeba podjąć ryzyko zmian są odklejeni. Z każdym kolejnym dniem miesiącem rokiem jest trudniej wyjść ze strefy komfortu i zaryzykować to też prawda

Uważam że każdy jest kowalem własnego
@PanIwladca: Jezus. Kolejny

Nikt nie mówi nikomu ze nie jest w stanie nic osiągnąć. Po prostu polemizuje z prostackim myśleniem ze każdy komu nie wyszło był leniem, a każdy któremu wyszło był tym kowalem i pracował ciężko. Chyba się zgodzisz ze to jest zbyt prosty podział?
@PanIwladca:

Ale chęć zmiany , ryzyko, pracowitość i zwykły fart mogą zmienić wiele.


Bo jak wiemy to wszyscy mają fart w życiu ¯\(ツ)/¯ Nie miałeś farta to sam byłeś sobie winien i nie masz prawa narzekać.

Samotna kobieta opiekująca się z dzieckiem z porażeniem dziecięcym klepie biedę? Trzeba było bardziej się starać, żeby męża przy sobie zatrzymać. A tak w ogóle to znam taką co pracuje w IT. Przecież można się
Samotna kobieta opiekująca się z dzieckiem z porażeniem dziecięcym klepie biedę?


@kishibashi: Akurat mam w rodzinie jeszcze lepszy przykład, bo mam kuzyna, który obecnie jest około czterdziestki, praktycznie nigdy nie pracował i skończył tylko podstawówkę. Sytuacja jest taka, że ma brata (mój drugi kuzyn, kilka lat młodszy), który jest od dziecka niepełnosprawny intelektualnie i wymaga całodobowej opieki, teraz ich rodzice już nie żyją i obaj żyją niemal wyłącznie z pomocy państwa.