Wpis z mikrobloga

@Szalom: Zgadzam się, Że podział kolegi @msr99 wyżej zbyt przesadzony. Ale generalnie się zgadzam z tym co mówi, z etosem ciężkiej pracy. Bazuje na własnych doświadczeniach i tym co widzę po moich przyjaciołach i znajomych. I nie z mojej jak to określono bańki a w różnych zawodach.

Nie wiem może codzienność moja też rzutuje na to co widzę osoby które chcą ciągle więcej hajsu a nie robią nic w kierunku aby
Typiara ma 39 lat i nie stac jej na wynajecie kawalerki xD co ona robila przez te 39 lat? Spala?


@wypok_wypok: Tak kończą laski, które czekają żeby przyjść na gotowe do faceta. Facet się nie pojawia, zostawia je gdzieś po drodze albo okazuje się podobnym leniem gołodupcem i budzi się taka królewna w wieku 40 lat bez niczego xD
@msr99 @wypok_wypok @PanIwladca @KodakPlamisty:

Typiara ma 39 lat i nie stac jej na wynajecie kawalerki xD co ona robila przez te 39 lat? Spala?


Jeszcze za słabo życie znacie i nie doświadczyliście tego, że różne sytuacje losowe, jak na przykład choroba, mogą zresetować finanse nawet wtedy, gdy jest się starszym.
Dlaczego ludzie protestowali w latach 80? Ponieważ istniały czynniki zewnętrzne, na terenie całego kraju, że finanse wszystkich ludzi były tak słabe,
Pobierz 976497 - @msr99 @wypok_wypok @PanIwladca @KodakPlamisty:
 Typiara ma 39 lat i nie sta...
źródło: comment_1633329196YU0nIYZUWH365l6exjrLnf
@Metylo serio ktoś ma 39 lat i nie stać go na wynajem kawalerki? To chyba coś bardzo słabo poszło w karierze zawodowej.
Wszyscy mówią, że w korpo 5k netto łatwo wyjąć (jak wojewódzkie) a jak mniejsze miasto to wynajem kawalerki to mniej niż 1500 zł xd
@briskmann tt ale a) dom za 1 mln zł to się racsej buduje w parze + jest takie coś jak kredyt, więc żeby ów dom wybudować musisz mieć 200k zł.
No w Polsce nie jest łatwo, ale bez przesady, że standardem jest ze ktoś po kilkunastu latach pracy nie zarabia tyle, żeby wynająć sobie mieszkanie xd
Jeszcze odnośnie "zlikwidowania patologii" na rynku najmu - niestety popyt przewyższa podaż, jeśli usuniemy z rynku takie małe nory w złym stanie to ktoś po prostu nie będzie miał gdzie mieszkać bo dla wielu lepsza nora niż brak. Jak będzie za dużo mieszkań (podaż przewyższy popyt) na rynku to się samo wyreguluje, nikt po prostu tego nie wynajmie (σ ͜ʖσ)
ten cały zodiak ma racje. u mnie trochę więcej niż 39, aczkolwiek patrząc w tył, dość podobna sytuacja, dom, dzieciaki, samochody na podjeździe, mieszkania w wynajmie.


tylko dokładnie, zamiast żłopać piwsko przed TV z kiepskimi ja #!$%@?.

w wieku 6 lat cale podwórko grało w piłkę - ja siedziałem obok na lekcjach angielskiego


w wieku 15 lat grali w gry, oglądali VHSy, ja robiłem już krótkie filmiki dla ślubnych videomanow

potem wyjazd
@976497: xD tylko czekałem, aż ktoś nagle wyleci z

chlip chlip choroba, chlip chlip dług od mbanku 2 miliony, chlip chlip pożar chlip chlip kometa uderzyła w dom, śmieciowy kitku


Tylko, że jest jeden mały problem

Oświecona branża IT, która nie ogarnia standardowego życia w Polsce

Jest pan chyba nieźle odklejony od rzeczywistości


Mówimy tu o "standardzie" i ogólnej "rzeczywistości". A standard życia w polsce nie wygląda tak, że kończysz 18
@KodakPlamisty:

Standardem jest natomiast to, że znaczna większość ludzi jest w przysłowiowej dupie na własne życzenie.


Standardem powinno, a nawet musi być to, że każdy ma swój własny kąt, gdzie ma adres, miejsce do spania, toaletę i może pracować nad tym, by odbić się od minimum.
Musi istnieć minimalne standardowe minimum, bo i tak wszyscy muszą mieć gdzieś swój własny kąt - to jest minimum jak powietrze, a tego wciąż nie
@KodakPlamisty:

Standardem powinno być to, że nie ma głodu na świecie, a jest, żyj z tym.


Oczywiście, że jest i z tym będę żył. Nie zmienia to też tego, że należy iść w takim kierunku, by tego głodu nie było i taki powinien być standard (choć rzeczywistość jest inna), że tego głodu nie powinno być.
Już pomijam że taki bogaty, zapracowany, nie traci czasu na głupoty, a kłóci się od jakichś 4 godzin z randomami na forum o kupie xD


@Szalom: Skąd w ogóle ten mit, że bogaci to 24h robią biznesy? XD Na twiterze akurat takich to jest cała masa, zaczynając od Muska, a na polskim podwórku np Adam Adamczyk, czy Kubiak, którzy dziennie produkują z 5k twitów xd