Wpis z mikrobloga

Zacząłem pracę od razu po maturze i skończeniu technikum. Głównie responsywne strony internetowe, CMS’y i CRM’y, czyli webówka. Pracuję w HTML, CSS, JS, PHP i MySQL, w jednej firmie od 6 lat. Stwierdziłem, że chciałbym pójść do przodu, obecnie zarabiam 5k, ale zaczęło mnie denerwować to, że mam umowę śmieciowa na jakaś śmieszna kwotę i pracodawca nie chce tego zmienić. Chciałem dopytać bardziej doświadczonych kolegów z branży, w co dalej iść, aby zmienić prace i utrzymać się na rynku? Myślałem żeby nauczyć się Reacta i aplikować do innej firmy, bo jak rozumiem mój obecny stack jest za słaby na obecne czasy.

Tak wiem, zasiedzialem się i teraz bardzo tego żałuje, ale chce to zmienić i pójść do przodu. Czy obecnie moja sytuacja na rynku jest zerowa, czy jest jeszcze jakaś szansa? Mogę aplikować na mida czy najpierw czeka mnie przejście przez juniora mimo że ogarniam dobrze, ale stack jest jaki jest. Doradźcie co najlepiej powinienem dalej zrobić. Dodam, że mój angielski jest na średnim poziomie, rozumiem czytany tekst ale mówionego nie. Kasa na początku nie gra roli, jeśli utrzymam ten poziom co teraz, ale na normalnych warunkach zatrudnienia z wizją awansu w przyszłości, to będę mega zadowolony.

#programowanie #programista5k #programista15k #pracait
  • 9
  • Odpowiedz
@Gufcio: jeśli chodzi o angielski, to w trakcie rekrutacji sprawdzali u mnie właśnie mówiony. Pisanego nikt nie sprawdzał. Mam akcent !@#$%^ ale to nie przeszkadzało. Zawsze mówiłem, że mało mówię i jest nieco rusty.
  • Odpowiedz
@Gufcio:

naucz sie reacta i udawaj ze juz w nim piszesz od 3 lat xd bo jak #!$%@? z HR uslyszy, ze nie masz komercyjnego expa we FRAMEWORKU (inb4 react to biblioteka xd) to od razu out, mimo ze w webdevie sie poruszasz jak ryba w wodzie
  • Odpowiedz
  • 0
@cppguy: Wdg Ciebie aplikować od razu na mida? Bo słyszałem że kiepski okres dla juniorów. Niby nim nie jestem, ale w obecnym januszexie nawet nie mam papierów na to ile lat przepracowałem, chyba że śmieciówka się liczy. No i GIT'a też nie prowadziłem, projektów przez te lata mam zrobionych zajebiście dużo i cały czas ich liczba rośnie, ale tak #!$%@?ć je wszystkie na raz jest okej? Czy wrzucać co jakiś czas
  • Odpowiedz
  • 0
@cppguy: A no i dzięki bro za nadanie motywacji, liczyłem na komentarze a'la przegryw, bo zdaję sobie sprawę jak #!$%@?łem te lata, ucieszony że zarabiam nieco więcej niż rówieśnicy i jakoś to leci... Ale chyba jeszcze mam szanse.
  • Odpowiedz
@Gufcio:

Wdg Ciebie aplikować od razu na mida


jezeli przyjdzie gosc z 6 letnim expem jako webdev i bedzie startowal na juniora to nikt go powaznie nie bedzie bral, pomysla ze jakis tredowaty i nic nie umie skoro goscie z takim expem wala na seniorow i chca po 25k, zdecydowanie aplikuj na mida

No i GIT'a też nie prowadziłem


#!$%@?, nie ma znaczenia, wazne ze umiesz z nim pracowac (bo umiesz?
  • Odpowiedz