Wpis z mikrobloga

Z tego co widzę, #komornik może "omyłkowo" zabrać komuś #pieniadze z konta. Jak się nie upomnisz to tracisz je i bajlando, a jak się upomnisz to "ups pomyłka' i większość z nich nawet nie uniży się do przeprosin. Ty "omyłkowo" nie zapłać jakiejś gówno opłaty urzędniczej to idziesz siedzieć albo oddajesz 2x tyle. Państwo prawa.
#prawo #finanse #dlugi
  • 20
@przegryw_z_piwnicy: to prawda, chociaż walka o takie odszkodowanie to kolejne stracone nerwy i lata spędzone w sądzie ale chodzi o sam fakt, że w tym chorym prawie jak się nie upomnisz o swoje to nawet urzędas może ciebie bez twojej winy oskubać do gołego. A co z mniejszymi zajęciami? Kto się będzie sądził o jakieś 50 czy 200 zł które zabrał mu komornik kilka lat temu?
@kamil-wasniewski: a.b.s.t.r.a.h.u.j.ą.c(wykop cenzuruje to słowo) już od samego faktu, że przeciętny mężczyzna więcej wpłaca do Państwa niż od "niego dostaje", to przede wszystkim razi brak dysproporcji w ponoszeniu konsekwencji z niewywiązania się uczciwie ze swoich obowiązków. Ty co najwyżej po długiej batalii sądowej odzyskasz to co straciłeś, a Państwo może odebrać odsetki plus zabrać tobie wolność. W dodatku urzędnik który się myli nie ponosi żadnej kary. Prawo od zawsze tworzą miernoty.
@kamil-wasniewski: ja nic nie chcę od Państwa poza tym, żeby przestało mi zabierać pieniądze na ich zasrany, uwsteczniony do granic możliwości elektorat oraz na wskutek niekompetencji karykatury człowieka zwanej eufemistycznie urzędnikiem.
@kamil-wasniewski: infrastruktura jest dobrem społecznym, na którą łoży każdy obywatel, niezależnie od dochodów czy pozycji społecznej. Ja odnosiłem się do wydatków państwa związanych z realizacją celów politycznych partii rządzącej, z którą się nie identyfikuję i do której pałam szczerą niechęcią oraz do utrzymywania biurokracji i kadry która ją napędza. W takim stanie tak to po prostu nie może wyglądać.