Wpis z mikrobloga

co dorzucić do treningu nóg stricte pod zwiększenie wyników w przysiadzie?
obecnie robię 2x w tygodniu: 5 serii przysiad z progresją, ostatnia seria ciężar na 3-5 powt(raz w tyg. fronty, raz back squat) i 5 serii martwy na prostych.

No i jest lipa, bo back squat robię maxa 3-5x 100kg, zależy jaki dzień i na płaskiej leci tyle samo w ostatniej serii, no przecież aż wstyd. Płaska ok, no ale ten przysiad bym chciał koniecznie podciągnąć.

Myślę żeby dorzucić albo suwnicę, albo przysiad bułgarski też z 5 serii, chociaż trening to będzie mi wychodził chyba pod 1,5h wtedy, bo już teraz przekraczam godzinę
#mikrokoksy #silownia
  • 12
@WypiekPeel: a nie myślałeś, ze może jest problem z techniką a nie rozmiarem uda? :) Bo właściwie wrzucić to można wszystko i nie musi być żadnego przełożenia w tym przysiadzie. Tym bardziej jeśli tyle samo wyciskasz ile siadasz jeśli nie zaniedbujesz nóg/dupy to stawiam niemalże za pewnik z doświadczenia ludziach, że nie wiesz jak ten przysiad zrobić.

No chyba, ze dopiero teraz zabrałeś sie za nogi/dupę/dwójki i nigdy ich nie robiłeś.
@Kasahara: znaczy no nie chodzi mi o to żeby zrobić jak największy 1RM za wszelką cenę, nogi w #!$%@? szeroko, mierzenie miarką aby tylko zejść poniżej prostego i git. Żadnych zawodów itd. nie planuję, trenuję typowo dla siebie i staram się robić siady bardziej taką techniką jak robią weightlifterzy na treningach niż powerlifterską. Nogi zazwyczaj daję ciut szerzej niż biodra, dupą maxymalnie nisko jak tylko mogę - mam bardzo słabą mobilność,
@WypiekPeel: Nie wiem, czy będę wiarygodny i nie wiem, czy możesz brać sobie to do serca, ale od kiedy zrezygnowałem z siłowni i zacząłem trening kalisteniczny trenując klasycznym splitem, nie miałem żadnej progresji. Od dwóch tygodni lecę na FBW (co w kali jest zdecydowanie bardziej polecane) zupełnie nagle wyskoczyłem z 4-5 podciągnięć do 8-9. Nie wiem, czy to dobra rada, ale warte przemyślenia.
@WypiekPeel: No doskonale rozumiem i właśnie pod tym kątem to piszę - bo technika to nie jest tylko to czy szeroko stoisz lub jak głęboko schodzisz, ale chodzi m.in o stabilność, kontrolę ruchu, wektor biodra do kolan, prawidłowa "sekwencja" pracy jakkolwiek głupio to brzmi lub to, ze np. robisz siady z niską frekwencją. Bardzo wątpliwe jest po prostu, ze problem u Ciebie jest w tychże nogach jeśli ich nie olewałeś i
@Kasahara: a, oki, widocznie ja Cię źle zrozumiałem.

z niską frekwencją, czyli 2x w tygodniu może być poprostu za rzadko, i jeśli siady robię powiedzmy w treningu A, to dorzucić na próbę do treningu B same siady i zobaczyć czy coś ruszy?

Ja myślałem bardziej pod kątem, że siad angażuje głównie czwórki, a robię na nie właśnie jedynie siady, bo przecież MC na prostych to same dwójki, więc myślałem, żeby trochę
z niską frekwencją, czyli 2x w tygodniu może być poprostu za rzadko, i jeśli siady robię powiedzmy w treningu A, to dorzucić na próbę do treningu B same siady i zobaczyć czy coś ruszy?


@WypiekPeel: dokładnie z obserwacji klientów najczęściej jak ktoś ma słabe wyciskanie to wrzuca mu się je dosłownie codziennie. Z siadem i ciągiem wiadomo, że nie zrobimy tego bo za bardzo się zajedziemy robiąc co trening, ale dodanie
@WypiekPeel ja nie trener, ale u mnie ruszyło robiąc dwa razy w tygodniu siady w jeden dzień 5x3 na dużym ciężarze dokładając co trening aż spaliłem, wtedy na tym samym ciężarze 6x2 i jak spaliłem to 7x1. W drugi dzień 4 serie z większą ilością powtórzeń ale mniejszym ciężarem.
@WypiekPeel: to co powinieneś wrzucić do planu (pomijając przyjrzenie się wyżej wspomnianej technice) zależy również od fazy przysiadu, w której jest Ci najciężej i "kuleje"