Wpis z mikrobloga

Chciałbym wraz ze znajomymi wybrać się na jednodniowy wyjazd, niestety nie mogę zdecydować się co do wyboru szlaku. Jeśli chodzi o mnie mam spore doświadczenie, czego nie można powiedzieć o reszcie, którzy de facto żadnego poważnego szlaku nie zaliczyli.

Zastanawiam się między Bieszczadami (Wołosate – Przełęcz Bukowska – Rozsypaniec – Halicz – Tarnica – Wołosate - byłem kilkukrotnie i za każdym razem jestem zachwycony), a Beskidem Żywieckim (Przełęcz Krowiarki – Schronisko PTTK Markowe Szczawiny – Perć Akademików – Babia Góra – Przełęcz Krowiarki). Oba szlaki stosunkowo łatwe, ale może znajdzie się coś godnego rywalizacji? Coś do 6-7h?

Z góry dziękuję :)

#gory #polskiegory #hiking #podroze
  • 6
@bleiddze: O ile jesteście zmotoryzowani (a zakładam ze dlatego celujesz w "pętle") to obie opcje są ok. Różnica taka że na Babiej są zawsze tłumy ludzi, szczególnie na czerwonym szlaku między Krowiarkami a Babią. W Bieszczadach takiego problemu raczej nie będzie. Dodatkowo troche to zależy od reszty kompanii - w przypadku Babiej masz w połowie drogi schronisko, w przypadku Bieszczadów idąc Ustrzyki->Ustrzyki masz w zasadzie 30km bez żadnego "wsparcia" w tym