Wpis z mikrobloga

Mili państwo, ceny ropy i dolara idą ostatnimi czasy mocno do góry, tymczasem ceny paliw tuż przed wyborami mają 5kę z przodu.

A czy pamiętacie jak znany mirkobloger i redaktor naczelny portalu energetyka24 @JakubWiech bronił wysokich cen paliw oraz Orlenu i przekonywał, że obniżenie marży poniżej rynkowej, to "działanie na szkodę spółki i odpowiedzialność karna" ?

Bardzo mnie to interesuję jakie teraz fikołki w obronie państwowego paliwowego monopolisty byłby w stanie wykonać ten "niezależny" ekspert.

Też jestem ciekawy czy Orlen dalej jest partnerem portalu energetyka24, bo obecnie na stronie nie widzę już tej informacji.
#energetyka #ciekawostki #bekazpisu #wybory #cenypaliw #orlen #gielda #gospodarka
okrim - Mili państwo, ceny ropy i dolara idą ostatnimi czasy mocno do góry, tymczasem...

źródło: wiech

Pobierz
  • 7
@okrim: Przecież JE Obajtek powiedział, że jak będzie za tanie paliwo to Niemcy z Tuskiem wszystko wykupio, więc musieli utrzymać wysokie ceny, żeby chronić gospodarkę. A teraz paliwo może być już tanie bo eee yyy...
@okrim: on był dzisiaj w Radio357, powiedział, że tanio jest być może przez użycie rezerw strategicznych, ale nie oskarżał bezpośrednio PiSu. Robił fikoł za fikołem i cenę bardziej tłumaczył zwiększeniem podaży ropy. Powiedział, że Orlen nic nie kombinuje, dobrze jest, dobrze chłopaki robią, bo są spółką akcyjną więc muszą działać w zgodzie z interesem spółki. Na koniec stwierdził, że rezerwy strategiczne są do tego by użyć je na czarną godzinę i