Wpis z mikrobloga

Cześć rowerowe świry!
Jako że wypok pomógł już dużo razy to i tym razem postanowiłem poszukać pomocy.
Czy ktoś z Was zna jakieś miejsce gdzie są opisane przykłady podróbek części rowerowych?
Skala tego jest chyba większa niż przypuszczałem, ale do rzeczy. Moja historia zaczęła się od tego, że niedawno kupiłem mój pierwszy #ebike pojeździłem dwa miesiące (jakieś 800km) i urwał mi się łańcuch, trochę się zdziwiłem, że tak szybko, ale co poradzić trzeba kupić jakiś nowy. W rowerze mam napęd Sram GX, więc po przeczytaniu kilku dobrych rad postanowiłem kupić łańcuch XX1, szukałem informacji na temat podrobionych części ale nie za bardzo cokolwiek mogłem znaleźć, na aliexpressie ceny tych łańcuchów są nawet wyższe niż u nas, więc pomyślałem że chyba tego nie podrabiają i zamówiłem na Allegro, bo szybka dostawa i dobra cena. Łańcuch przyszedł, założyłem, jednak okazało się że przeskakuje, trochę się wkurzyłem bo wyszło na to, że zajechana jest też kaseta... Zacząłem szukać kasety i okazało się, że nie jest tania więc poszerzyłem poszukiwania o niemieckie sklepy i stamtąd zamówiłem kasetę i dwa łańcuchy, bo przy takich zużyciach nie wyrobiłbym żeby co dwa miesiące kupować kasety, więc postanowiłem spróbować jazdy na tzw. trzy łańcuchy, a ceny były sporo niższe niż u nas na allegro i w sklepach. Paczka przyszła po 5 dniach więc dość szybko, ale jak porównałem opakowania okazało się że są drobne różnice, zdjęcia z porównaniem są poniżej (górne zdjęcia są z Niemiec dolne z Polski). Główne różnice są w opakowaniu jeden napis wytłoczony w plastiku ma inne litery oraz kolor orzełka na naklejce też się różni, jeden jest prawie czarny drugi z szarymi elementami, to największe różnice. Ulotka w środku jest prawie taka sama (minimalnie różni się położenie tekstu). Na samym łańcuchu nie widzę różnic poza nabitymi cyferkami, ale to może być nr stempla albo coś takiego. Musze zaznaczyć że łańcuch z polski, na zdjęciu był lekko używany więc na to nie patrzcie. W sumie nie jestem pewny, że kupiłem podróbę (i która to jest) dlatego pytam tutaj, ale coś mi zaczęło świtać jak widziałem kilka zdjęć z podróbkami łańcuchów 11 rzędowych tam były podobne zdjęcia jednak tak jak pisałem do 12 rzędowych nic nie znalazłem. Napisałem też maila do supportu Srama ale nie liczę na jakieś wyczerpujące analizy, bo bardzo podkreślają na swojej stronie żeby kupować u autoryzowanych przedstawicieli, no ale zobaczymy. Na razie nie piszę nazw sklepów żeby nie oczerniać nikogo, bo być może moje podejrzenia są bezpodstawne.

#rower #mtb #ebike
Dee--Jay - Cześć rowerowe świry!
Jako że wypok pomógł już dużo razy to i tym razem po...

źródło: aaa

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Dee--Jay:
U mnie jak jeszcze miałem elektryka z centralnym napędem to łańcuch i kaseta wystarczały na jeden sezon, czyli właśnie 1000-2000 km. Takie to już uroki cieniutkich łańcuchów 11 i 12S przy dwukrotnie większym momencie obrotowym jaki dają silnik i nogi jednocześnie.

Dla mnie objawieniem była wymiana kasety na 11-rzedową Shimano XT, bo można do niej kupić osobno dwie najmniejsze koronki za kilkadziesiąt złotych a reszta praktycznie się nie zużywa. Ostatecznie
  • Odpowiedz
@Dee--Jay: mam trochę szpeju od Srama i każde logo wygląda jak górne.

Co do ebike'ów to u mnie NX to maks co wsadzam. Rozważałem nawet przejście na nowy system od Shimano stworzony pod ebajki (LinkGlide), ale nie chcę rezygnować z AXS :/
  • Odpowiedz
@Dee--Jay a widzisz wcale nie jestem zaskoczony, też kiedyś kupiłem tarcze srama na alledrogo i okazały się #!$%@?, nawet napisy były wycinane laserowo inne kształty oznaczeń itd, nie wspominając o tym że były lekko krzywe
  • Odpowiedz
  • 0
@ujdzie: Też się zastanawiałem nad przejściem na Shimano lub Sramano :) ale mam na razie rower na gwarancji, więc zdecydowałem się na zostawienie oryginału, a do końca gwarancji chyba już będę wiedział co wybrać. A co do klamotów Srama jak i innych firm, to myślę że najbardziej opłaca się podrabiać najdroższe serie i tu się trzeba wyczulić, a każdy klient, wiadomo, że chce kupić pewnie i tanio. Najlepsze jest jednak to
  • Odpowiedz
  • 0
@santaMikolaj: Ja w sumie też nie jestem zaskoczony, piszę to też trochę ku przestrodze dla innych, bo informacji na ten temat jest w sumie trochę mało, albo ja źle szukam.
  • Odpowiedz