Wpis z mikrobloga

Tak bardzo nienawidziłem swojej szkoły, trwała 4 lata i w zasadzie 3 z nich to było codzienne odliczanie do jej końca: 3 lata, 2 lata i 4 miesiące, półtora roku, 5 miesięcy, 100 dni itd aż w końcu się udało. Byłem naprawde przeszczęśliwy że już nigdy nie będę musiał liczyć iksa dupiksa i że czas permanentnego stresu jest już za mną.

Jednak okazało się że mimo długiego stażu przygotowywania się do podjęcia pracy (3 lata od kiedy zacząłem uczyć się programować i niedawno minął rok od kiedy zacząłem to robić min. 20h w tygodniu) ze względu na zmianę tech stacku nie mam jeszcze na tyle dobrego CV i projektów żeby mieć szansę dostać nawet staż. W dodatku mój papierek z technikum pozwolił mi jedynie awansować z produkcji 3 zmiany na elektronika 2 zmiany co mnie nie satysfakcjonuje.

Dlatego podjąłem się studiów zaocznych (informatyka), ale i dziwnie się z tym czuje - nie dość że wspomnienia poprzedniej szkoły sprawiają że widzę tylko najgorsze scenariuszem to jeszcze muszę płacić za coś z czym i tak nie czuje się komfortowo. Nie lubię się uczyć w szkole, w przeciwieństwie do pracy tam zawsze się stresuje co odbija się na moim samopoczuciu (bóle brzucha, głowy) Jest mi po prostu źle - nie ważne co zrobię i tak będzie mi niedobrze. Doszło do resetu mojego licznika który siedzi obecnie na 7 semestrach a każda wpłata czesnych będzie dla mnie jak kopnięcie w brzuch (które na informatyce są niemałe).

Jednak jaki mam wybór? Obecnie rynek IT dla juniora to piekło, praca bez statusu studenta w powiatowym to magazyn lub produkcja lub ewentualnie z moim papierem kołchoz premium. Nie uważam się też jako wybitnie utalentowanego programisty - umiem zrobić średnio skomplikowaną apkę zgodnie z SOLID i innymi wzorcami ale giełdy kryptowalut czy amazona nie zbuduję. Pomijając już to że po raz kolejny zmieniam środowisko co jest dla mnie bardzo ciężkie

#przegryw #programowanie #zalesie #szkola
Pobierz iluvmypickle - Tak bardzo nienawidziłem swojej szkoły, trwała 4 lata i w zasadzie 3 z...
źródło: maxresdefault
  • 10
@iluvmypickle:

ze względu na zmianę tech stacku nie mam jeszcze na tyle dobrego CV i projektów żeby mieć szansę dostać nawet staż


ty tak uwazasz czy byles juz na 20 rozmowach technicznych i tak ci powiedzieli rekruterzy?
@AlkoPiernik: Obecnie wygląda to tak:

Programowanie:
C#, ASP.NET MVC Core, ASP.NET Web API

Bazy Danych:
MSSQL Server, Entity Framework Core

Frontend: (nie jest to główna specjalizacja ale potrafię zrobić coś podstawowego)
JS, React, Razor Pages

Biblioteki:
Bootstrap, ASP.NET Identity, FluentValidation, Swagger, JwtBearer, NLog, AutoMapper i ostatnio ucze się Stripe

Podstawy Testowania: xUnit, Moq
na tyle dobrego CV i projektów żeby mieć szansę dostać nawet staż


@iluvmypickle: to ile projektów musi mieć stażysta i jakie cuda w CV? podkreślam STAŻYSTA, czyli osoba co się uczy, bez doświadczenia.
@junus123: trochę jak z zastaniem piłkarzem albo kierowcą formuły 1 - Zostanie nim nie mając pieniędzy czy zaczynając w późnym wieku jest fizycznie możliwe no ale jest niezwykle ciężkie a o tych którzy próbowali ale się nie udało nikt nie mówi
@Patryk4: Pewnie 3 średnio zawansowane albo 2 rozbudowane dadzą radę. Muszą pokazać że potrafisz zaimplementować typowe zagadnienia które posiada typowa strona (paginacja, autoryzacja, autentykacja, sortowanie rezultatów, implementacja różnych rodzajów relacji baz danych) i przy tym wykorzystywać dobre praktyki. W skrócie pokazać że coś z ciebie będzie i twoje przeszkolenie nie będzie stratą czasu

Zwykły CRUD w tych czasach niczym się nie wyróżni na tle 50 innych CV