Wpis z mikrobloga

Jak właścicielka mieszkania trafiła do szpitala, jej córka wysłała raz rachunki, a teraz córka wypowiedziała mi umowę najmu ze swoim podpisem,
czy mogę prosić ją o zaświadczenie notarialne, że może mi wypowiedzieć wgl tę umowę? Bo mam wrażenie, że właścicielka nawet nie wie co jej córka robi XD

Płacę za mieszkanie i rachunki na czas, żeby nie było XD
#prawo #nieruchomosci
  • 32
@buonaparte: Skoro podpisuję jakąkolwiek umowę z osobą A to w dupie mam pisma od niewymienionej w tej umowie osoby B dopóki mi nie pokaże oryginału pełnomocnictwa notarialnego. Ustnie to może mnie cmoknąć.

Wiadomo, że pewnie po jakimś czasie matkę przekabaci i trzeba się jednak szykować do wyjazdu, ale olałbym ją totalnie jeżeli zależałoby mi na dokończeniu umowy, która np. była na rok i nie ma okresu wypowiedzenia.
@buonaparte: Ze zwykłego rozsądku. Jak mogę ufać w słowa randoma co się podaje za dziecko drugiej strony umowy? Nie jesteś stroną to nie masz nic do gadania albo pokaż dowód na swoje słowa lub wytocz mi sprawę i... tam pokaż dowody.

Jak pójdę do gazowni i powiem, że dałeś mi pełnomocnictwo do zakończenia twojej umowy na gębę to uwierzą?

Podaj mi choć jeden przypadek gdzie takie coś przejdzie? Jak się potem
@buonaparte: No to spróbuj mnie usunąć z takiego mieszkania skoro jesteś dla mnie obcą osobą, a ja spełniam warunki umowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego miałbym ci wierzyć i pokornie zacząć się pakować skoro np. mam umowę do grudnia i życie pod to zaplanowane?

I ponownie... Daj przykład, gdzie ktoś ci na gębę uwierzy jeżeli chodzi o kasę? Poczta, bank, urząd - nie. Na wszystko musisz mieć
@buonaparte: No ktoś inny pisał. Ale ty mi napisz dlaczego mam zaufać tobie kiedy powiesz mi, że muszę się wyprowadzić skoro nie wiem kim jesteś, skąd się wziąłeś i nie okazałeś mi pełnomocnictwa notarialnego by się uwierzytelnić. A to dla mnie jest jedyny wiarygodny papier i będę miał głęboko gdzieś każdego obcego bez niego.
A tak w ogóle to czekam na list z wypowiedzeniem formalnym i z nikim innym nie zmierzam
@Lalaker @Tytanowy_Lucjan przecież gdyby kobieta była zdolna do złożenia podpisu, to podpisalaby się pod wypowiedzeniem umowy. Sporządzanie pełnomocnictwa jej do niczego nie byłoby potrzebne, zwłaszcza jeśli np. leży w szpitalu / jest niepełnosprawna.

Zapewne Twoją nową landlady jest jej spadkobierczyni.

Albo córka korzysta z niedołęstwa matki i coś kręci, ale nie jest zbyt lotna.
@Tytanowy_Lucjan wymagania co do formy czynności prawnych wywodzone z rozsądku? Myślałem, że jesteś nieudouczonym studenciakiem z drugiego roku, ale Ty po prostu jesteś baranem, który wypowiada się na tematy, o których nie ma pojęcia, bo mu się coś na chłopski rozum wydaje.
@PanKapibara: Jakim prawem mam wierzyć bez dowodu obcej osobie, że ma prawo do zmieniania mojej umowy wg ciebie?
Sam byś poszedł na takie słowne info i zaczął pakować walizki? Czy może pogonił ją w #!$%@??

Gdzie w życiu jesteś w stanie cokolwiek formalnie zmienić ustnym pełnomocnictwem?

Pytam już chyba trzeci raz i jakoś nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na proste pytanie.

I zważaj na słowa zielonko zanim zaczniesz kogoś obrażać.