Wpis z mikrobloga

@varsaviak: wszystko zalezy od stanu… np w Texas teoretycznie możesz ale musisz mieszkać min 30 dni aby zdobyć status rezydenta stanu (może być motel). Kupujesz motocykl i swoim motocyklem przyjeżdżasz na egzamin. Z wypożyczalni nie przejdzie, żona się z tym uzarała kiedyś… DPS (tam gdzie robisz prawko nie maja pojazdów do egzaminów). Masz teorie i praktykę, możesz umówić na na dwa na raz. Tworię zdałem bez żadnego uczenia się chociaż popełniłem
Trochę off top, ale gdyby się ktoś z USA wybierał do Polski w najbliższym czasie to ja z chęcią nawiążę kontakt. Potrzebuję coś tam nabyć.
@varsaviak @thoorgal w nowym jorku zrobilem prawko bez podchodzenia do egzaminu praktycznego w dmv. Wystarczy zdac teorie w dmv i zapisac sie na kurs bezpiecznej jazdy. Na kursie ucza cie jezdzic i robia ci wewnetrzny egzamin praktyczny i teorie. Po zdaniu dostajesz waiver ktory dostarczasz dmv.

Prawko zdawalem jeszcze bedac na wizie studenckiej. Kiedys NY wymagal SSN aby zdac prawo jazdy, obecnie nawet nielegalni (bez ssn) moga zdac prawo jazdy