Wpis z mikrobloga

#!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisiaj np typ z "fioletowego" auta mnie strąbił, mimo że z prawego pasa ronda mam przecież możliwość jazdy prosto. Polecam to miejsce jeśli ktoś ma do zrobienia lewy bok, mnóstwo ludzi tu nagminnie zjeżdża jak fioletowy w ogóle nie patrząc czy po zewnętrznym pasie coś nie jedzie
#prawojazdy #polskiedrogi #samochody
Pobierz xPekka - #!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisia...
źródło: rondo
  • 120
musi. Sprawdź sobie rozporządzenie MI


@Silklash: nie, nie musi. Muszą być oznakowane jako rondo+ustąp pierwszeństwa, nie może być samego znaku rondo. Ale to funkcjonuje od lat.

Natomiast ronda nie turbinowe jak najbardziej budować można i masa takich powstaje.
A trzymając się twojej logiki to by mogło wyglądać tak: wjeżdżam na rondo, robię dwa kółka po wewnętrznym pasie, po czym się rozpędzam i #!$%@? w losowy pojazd jadący zewnętrznym pasem. Przecież byłem już na rondzie, on ma mi ustąpić ( ͡º ͜ʖ͡º)


@xPekka: jeśli ten przykład nie przemówi do głów tych asów (wyżej kolejny już się pojawił) od "on już był na rondzie więc miał
@Krupier: właśnie mnie to zdziwiło, myślałem, że największym problemem będzie tutaj oznakowanie, ewentualnie mogli się przyczepiać, że gość chciał zjechać na zewnętrzny w tym miejscu gdzie ja wjechałem na rondo, ale jednak nie doceniłem wykopków, tutaj się zupełnie inny lvl odklejki dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°) może to te same asy co nie włączają kierunkowskazu skręcając na skrzyżowaniu z łamanym pierwszeństwem
@Krupier: @xPekka Taaaa, ja już znam takich jak Wy przejeżdzając często przez rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie.
Pooprawiłem ten fałszywy rysunek nr2, w których chyba ktoś zapomniał narysować koilejny zjazd z ronda.
Osoby waszego typu muszą się zawsze wpierdzielić na prawy pas mając przed sobą znak USTĄP PIERWSZEŃSTWA, a to oznacza, że gdy przez was osoba zmienająca pas z zenętrznego na wewnętrznymusi skorygować coś w swojej jeździe żeby w was
Pobierz Finesta - @Krupier: @xPekka Taaaa, ja już znam takich jak Wy przejeżdzając często prz...
źródło: Bez tytułu
@Finesta Ziew.

Sytuacją notoryczną jest ciągłe nieprawidłowe zjeżdżanie bezpośrednio z wewnętrznego pasa. To raz.

Dwa. Rysunek nie jest fałszywy, a był jedynie zobrazowaniem jak można wjechać na jezdnię, po której porusza się inny pojazd nie wymuszając na nim pierwszeństwa. Ale skoro zacząłeś o falszerstwie to pociągnę dalej bo falszerstwo odwaliłeś ty.

Ładnie narysowałeś tą kreskę tylko, że aby porównanie było analogiczne to powinno to wyglądać tak. Bo tak wygląda zjeżdżanie z ronda
Pobierz Krupier - @Finesta Ziew.

Sytuacją notoryczną jest ciągłe nieprawidłowe zjeżdżanie be...
źródło: temp_file1032848589885699311
@Darth_Gohan dodajmy jeszcze, że to co ludzie nazywają rondem to skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W zależności czy mamy trójkąt o ustapieniu pierwszeństwa przejazdu pod znakiem ronda czy nie tak roznie jest również z pierwszeństwem na nim :). Zdarzyło mi się spotkać z takim rondem, w prawdzie nie w Polsce, ale i tak mindfuck miałam. Jak robiłam prawko mój instruktor uprzedził mnie o tym, że tak może być, bez znaku ustąp, obowiązuje zasada
nie, nie musi. Muszą być oznakowane jako rondo+ustąp pierwszeństwa, nie może być samego znaku rondo. Ale to funkcjonuje od lat.


@Krupier: Nie wprowadzaj ludzi w błąd, bo jeszcze się niektórzy nauczą i pojadą na przypale. Masz ustąpić wszystkim na danej jezdni na którą chcesz wjechać, niezależnie od tego czy są na pasie na który zaraz wjedziesz, ani niezależnie od tego czy inni jadą przepisowo.
@lycaon_pictus nie wprowadzam, takie są wytyczne odnośnie budowania nowych rond, o co ci chodzi?

Pokazałem już tu kilka razy sytuację, w której wjeżdżasz na drogę z pierwszeństwem, po której porusza się pojazd, a mimo tego nie wymuszasz na nim pierwszeństwa. Na zwykłym skrzyżowaniu czy też na rondzie tak jak to zrobił @xPekka.

Komu mam ustępować skoro wjeżdżam na wolny pas?

Mam takich sytuacji dziennie dziesiątki. Nie wiem gdzie i ile wy
@crpingui

dodajmy jeszcze, że to co ludzie nazywają rondem to skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W zależności czy mamy trójkąt o ustapieniu pierwszeństwa przejazdu pod znakiem ronda czy nie tak roznie jest również z pierwszeństwem na nim :). Zdarzyło mi się spotkać z takim rondem, w prawdzie nie w Polsce, ale i tak mindfuck miałam. Jak robiłam prawko mój instruktor uprzedził mnie o tym, że tak może być, bez znaku ustąp, obowiązuje zasada
Komu mam ustępować skoro wjeżdżam na wolny pas?


@Krupier: To, że jak gość bez kierunku nagle wjedzie na ten sam pas to jemu przywalą mandat za brak sygnalizacji, ale sprawcą wypadku będziesz ty, bo wymusiłeś.
@lycaon_pictus jeśli tak będzie to policja z pewnością tak zrobi aczkolwiek mając świadków lub nagranie na to, że kierunku nie miał mam dużą szansę na wygranie w sądzie.

I to wciąż zależy od miejsca kolizji. W przykładzie OPa nie ma szans na przegraną.

Gdybym miał jeździć zgodnie z waszą teorią czyli czekać aż będę miał całą jezdnię wolną, a nie tylko jeden pas to bym momentami nigdy nie mógł wjechać na niektóre
@xPekka
Przyjacielu, służę wyjaśnieniem.
Ta biała linia wokół ronda dzieląca pasy wprawia w zastanowienie. Bo przez nią nawet nie można wjechać na wewnętrzny pas ruchu ronda.
Załóżmy że to linia przerywana
Masz ustąpić pierwszeństwa pojazdom będącym już na rondzie, ale jeśli w miejscu mojego zielonego X kierowca nie włącza kierunku że zjeżdża z ronda następnym zjazdem, to śmiało jedź (
Jeśli jedzie z kierunkowskazem w prawo w tym miejscu, to ustępujesz mu
Jeśli typ w miejscu zielonego X włącza kierunkowskaz, to go puszczasz - masz znak 'ustąp pierwszeństwa', prawda?
Jeśli nie włącza, to już jego wina lub zamysł zjechania którymś kolejnym zjazdem i jedź śmiało. Jeśli przez różnicę prędkości będziesz blisko niego, będzie on zobowiązany ustąpić Ci pierwszeństwa bo jesteś z prawej strony.
Pobierz Vaclav - Jeśli typ w miejscu zielonego X włącza kierunkowskaz, to go puszczasz - masz...
źródło: temp_file9145411459441326605
@xPekka: wczoraj autentycznie byłem pewien że przepisy się zmieniły. Na 3 rondach w przeciągu 10minut w Rzeszowie gość mi wymusił wymuszając awaryjne hamowanie w ten sposób. Bez kierunkowskazów etc on tu skręca od 4 lat i wszyscy wiedzą że trzeba #!$%@? puścić