Wpis z mikrobloga

#!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisiaj np typ z "fioletowego" auta mnie strąbił, mimo że z prawego pasa ronda mam przecież możliwość jazdy prosto. Polecam to miejsce jeśli ktoś ma do zrobienia lewy bok, mnóstwo ludzi tu nagminnie zjeżdża jak fioletowy w ogóle nie patrząc czy po zewnętrznym pasie coś nie jedzie
#prawojazdy #polskiedrogi #samochody
xPekka - #!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisia...

źródło: rondo

Pobierz
  • 120
  • 3
@Marek_Kodrat: @HaPPe szukam sobie przepisów o tym, a w internecie takie buble "Niektórzy kierowcy zdają się zachowywać beztrosko. Wielu kierowców do zawracania użyje prawego pasa. Oczywiście można intuicyjnie powiedzieć, że jest to mniej stresujące rozwiązanie. Przecież jazda lewym pasem ruchu wiąże się z przekroczeniem dwóch pasów ruchu przy skręcie w lewo! Faktycznie, kierowcy zapominają jednak, że podczas zjazdu ze skrzyżowania o ruchu okrężnym to my mamy pierwszeństwo. W momencie opuszczania ronda
@xPekka

i kolejny "paradoks" który znalazłem - wg internetu z prawego pasa można pojechać tylko prawo i prosto, za to chcą jechać w lewo trzeba zająć wewnętrzny pas ronda. Przecież z ronda skręca się tylko w prawo, więc teoretycznie całe rondo można prawym objechać


Bzdury. Jeśli nie ma wyznaczonego kierunku ruchu to możesz jeździć dookoła ronda zewnętrznym pasem cały boży dzień.
  • 1
@kacappylon: @Krupier znaczy w tym przypadku mógł zjechać z wewnętrznego, bo widać na oznakowaniu poziomym strzałkę wprost (i w miejscu zjazdu jest od jego strony linia przerywana, tylko od mojej ciągła żebym na wewnętrzny nie wjechał, słabo widać na zdjęciu)
  • 0
Bzdury. Jeśli nie ma wyznaczonego kierunku ruchu to możesz jeździć dookoła ronda zewnętrznym pasem cały boży dzień.

@Krupier: no właśnie te strony motoryzacyjne piszą inaczej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 6
@lycaon_pictus:

musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim na danej jezdni. Nie lubię tego, że trzeba też tym, którzy jadą "źle", ale jednak


jak mam ustąpić pierwszeństwa wszystkim na danej jezdni? Byłem już na rondzie, poruszałem się swoim pasem ruchu.

jeśli on najpierw chciał zjechać na zewnętrzny pas i nie zrobił to z twojego powodu to twoja wina


nie sygnalizował wcześniej, aby chciał zmienić pas na zewnętrzny w tym miejscu, w którym ja wjeżdżałem
nie sygnalizował wcześniej, aby chciał zmienić pas na zewnętrzny w tym miejscu, w którym ja wjeżdżałem na rondo. Jeśli by tam zmienił pas, to wina stłuczki byłaby oczywiście moja, bo dopiero bym wjeżdżał na rondo wtedy. Ale jeśli w momencie ze screena on chciałby zjechać na zewnętrzy pas, no to musi mnie normalnie przepuścić, to on zmienia pas ruchu


@xPekka: No to najpewniej uznali by twoją winę tak czy siak, bo