Wpis z mikrobloga

#!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisiaj np typ z "fioletowego" auta mnie strąbił, mimo że z prawego pasa ronda mam przecież możliwość jazdy prosto. Polecam to miejsce jeśli ktoś ma do zrobienia lewy bok, mnóstwo ludzi tu nagminnie zjeżdża jak fioletowy w ogóle nie patrząc czy po zewnętrznym pasie coś nie jedzie
#prawojazdy #polskiedrogi #samochody
Pobierz xPekka - #!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisia...
źródło: rondo
  • 120
@xPekka ale on też może jechać prosto. Kwestia kto był pierwszy na rondzie. Z racji tego że on ma dalej do miejsca "kolizji" można wywnioskować, że on był pierwszy na rondzie. Ty wyjeżdżając na rondo masz ustąpić WSZYSTKIM kierującym znajdującym się na rondzie. Po to jest ten zapis żeby uniknąć właśnie takich sytuacji.

I uwaga najlepsze na koniec - każde rondo dwupasmowe jest takie. A ty robisz screena jednego z miliona (
tragicznie jest to rondo zorganizowane


@xPekka: Ja #!$%@? jakie małe rondo.

To jest tak małe rondo, że tu właściwie nie ma mowy o zmianie pasa z wewnętrznego na zewnętrzny. Sugeruję tutaj zawsze czekać na tych co są na rondzie i nie liczyć na to, że akurat teraz nie zjadą mimo braku sygnalizowania tego manewru.
Ja wskazuję, że jest duża szansa, że przywalą na tobie winę i wskazuję dlaczego.


@lycaon_pictus: na jakiej podstawie skoro wjeżdżając na rondo od jego strony nie dostaje żadnej informacji, że kierujący z innych wjazdów mają określony kierunek ruchu i mogą jechać prosto z wewnętrznego pasa? Z jego perspektywy to jest wjazd na klasyczne rondo, na którym nie można zjeżdżać z wewnętrznego pasa więc nie może się spodziewać tak jadącego pojazdu.
Pobierz Krupier - > Ja wskazuję, że jest duża szansa, że przywalą na tobie winę i wskazuję dl...
źródło: FireShot Capture 1154 - 104 Wolborska Mapy Google - www.google.com
@xPekka on jadąc prosto nie może się spodziewać kogoś na prawym pasie, chyba że pojazdu który wjechał z jego wjazdu. A nie może się spodziewać kogoś z następnych wjazdów gdyż muszą mu ustąpić pierwszeństwa.

A zatem absolutnie ale ma znaczenie i musisz mu ustąpić pierwszeństwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
I uwaga najlepsze na koniec - każde rondo dwupasmowe jest takie. A ty robisz screena jednego z miliona ( ͡º ͜ʖ͡º)


@usor0192: co? Każde rondo dwupasmowe ma w jednym wjeździe określone kierunki ruchu, a na drugim nie? W życiu. To jest jak widać spotykane, ale to jest patologia oznaczeniowa.

Kwestia kto był pierwszy na rondzie. Z racji tego że on ma dalej do miejsca "kolizji" można
powiem krótko. Jako żółty musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim różowym. Nie ważne że różowi mają 2 pasy


@usor0192: powiem tak - jako żółty musisz ustąpić wszystkim, ale jeśli wjedziesz tak jak to opisał OP (wjazd na rondo gdy fioletowy był w miejscu X) to wymuszenia pierwszeństwa nie ma. Kolizja następuje dopiero jak już oboje jesteście na rondzie i jesteście na tym samym prawie (oboje jedziecie drogą z pierwszeństwem).

Kolizja nie jest wynikiem
Pobierz Krupier - >powiem krótko. Jako żółty musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim różowym. ...
źródło: cc9a4cca3d32a59c5cc2b2fe2fd4f38bcbf42f632d075afefab641b61b1146b5
kolizja jest wynikiem wymuszenia pierwszeństwa właśnie. Bo to się ustala pierwszeństwo żeby podczas zjazdu nie było kolizji :)


@usor0192: ok to ściślej bo widzę, że na wykopie jak zwykle trzeba wszystko wprost pisać.

Kolizja jest wynikiem wymuszenia pierwszeństwa w związku z nieprawidłowym zjazdem z ronda, a nie wjazdem na rondo. :)
@xPekka: Nie przejmuj się. Dobrze pojechałeś. Ronda są w pełni normalne tylko ludzie nie potrafią z nich korzystać.


@Marek_Kodrat: nie, nie są. Tzn. turbinowe są normalne, jednopasmowe też są normalne. Natomiast starsze wielopasmowe ronda potrafią doprowadzić do sytuacji, gdzie mamy konflikt oznaczeń przed rondem z sytuacją na rondzie. Np. jadąc z prawego pasa wokół ronda łamiesz przepisy bo powinieneś jechać na wprost lub w prawo, z drugiej strony jeśli ktoś
wjeżdżając na rondo nie wymusiłem na nim pierwszeństwa


@xPekka: Tego nie wiemy. Krupier się uprze, a nie wiemy czy fioletowy po prostu nie zapomniał włączyć kierunku wcześniej i/lub nie zmienił, bo mu w tym przeszkodziłeś, bo może chciał, ale zaniechał, gdyż w przeciwieństwie do wielu najpierw uniknął stłuczki, a potem zaczął trąbić. Tak czy siak bezwzględnie - ustępujesz wszystkim na jezdni, nawet jak jadą nieprawidłowo.
@Krupier:

Z jego perspektywy to
@xPekka kolego sympatyczny, jak był w tym miejscu a ty wyjeżdżałeś , to miałeś czekać na jego decyzję i zakładać , że może pojedzie prosto. Ty stałeś a on już był na rondzie. Zasada ograniczonego zaufania to podstawa twojego jeżdżenia. Po drugie on na swoim pasie ma strzałkę do jazdy na wprost , więc jechał prawidłowo
Gdybym był.fioletowem i byś mi wjechal , to za luja pana bym się nie dał wrobić
Pobierz muchabzz - @xPekka kolego sympatyczny,  jak był w tym miejscu a ty wyjeżdżałeś , to m...
źródło: temp_file9082956935017261050