Wpis z mikrobloga

#!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisiaj np typ z "fioletowego" auta mnie strąbił, mimo że z prawego pasa ronda mam przecież możliwość jazdy prosto. Polecam to miejsce jeśli ktoś ma do zrobienia lewy bok, mnóstwo ludzi tu nagminnie zjeżdża jak fioletowy w ogóle nie patrząc czy po zewnętrznym pasie coś nie jedzie
#prawojazdy #polskiedrogi #samochody
Pobierz xPekka - #!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisia...
źródło: rondo
  • 120
@muchabzz

kolego sympatyczny, jak był w tym miejscu a ty wyjeżdżałeś , to miałeś czekać na jego decyzję i zakładać , że może pojedzie prosto.


Bzdury. Miał prawy wolny, po co ma czekać?

Ty stałeś a on już był na rondzie.


Nie stał. Wjeżdżał. I wjechał bez wymuszenia.

Zasada ograniczonego zaufania to podstawa twojego jeżdżenia.


I zgodnie z nią ma prawo zakładać, że inni uczestnicy ruchu poruszają się prawidłowo. Skoro więc nie
@xPekka

@usor0192 wjeżdżając na rondo nie wymusiłem na nim pierwszeństwa, bo był na tyle daleko. Moment "kolizyjny" był kiedy on chciał zjechać z środkowego, a ja jechać dalej zewnętrznym


Taka sytuacja nie jest możliwa. Zobacz ty musisz pokonać 5m on 15m. Musiałeś wymusić
@xPekka: mi się wydaje że musisz przepuścić wszystkich na obu pasach. Przed wjazdem na rondo masz znak ustąp pierwszeństwa, a pierwszeństwo mają wszyscy już znajdujący się na rondzie. Z tego co piszesz to on był wcześniej na rondzie więc twoja wina.
@EgonakaNoge no miał pierwszeństwo, i na rondo wjechałem nie wymuszając na nim hamowania. W momencie w którym on chciał zjechać, ja już byłem na rondzie. Przecież w sytuacji opisywanej przez ciebie musiałbym też czekać aż przejadą ci, którzy dopiero wjeżdżają po przeciwnej stronie ronda
@kacappylon

@xPekka: ogólnie to ponoć zmienili przepisy i już nie można zjeżdżać z pasa wewnętrznego ale widać że ludzie i tak mają to gdzieś


Nigdy nie można było. Chyba że są namalowane strzałki że tak można. Zarówno skręcać jak i zjeżdżać z ronda można tylko że skrajnego pasa jeśli oznaczenia nie wskazują inaczej
@Marek_Kodrat: No nie powiem żeby te ronda były normalne- Takie rondo z dwoma pasami to może i ma sens, jeśli jest na tyle duże, żebyś widział auto PO SWOJEJ PRAWEJ, ale nie >135 stopni w prawo za twoim prawym kierunkiem, bo wtedy to de facto wewnętrzny pas jest o dupę rozbić, jeśli widząc auto czekające na wjazd, tak naprawdę powinieneś je puścić, albo przelecieć "na rondzie prosto", zanim typ wjedzie
@xPekka Miałem identyczną sytuację w weekend, ale koleś jechał jakimś dostawczakiem dużym, to gdybym nie hamował, to kasacja i może szpital.