Wpis z mikrobloga

#!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisiaj np typ z "fioletowego" auta mnie strąbił, mimo że z prawego pasa ronda mam przecież możliwość jazdy prosto. Polecam to miejsce jeśli ktoś ma do zrobienia lewy bok, mnóstwo ludzi tu nagminnie zjeżdża jak fioletowy w ogóle nie patrząc czy po zewnętrznym pasie coś nie jedzie
#prawojazdy #polskiedrogi #samochody
xPekka - #!$%@? są te ronda w Polsce, bo przepisy bardzo kiepsko je określają. Dzisia...

źródło: rondo

Pobierz
  • 120
@xPekka: Lepiej nie próbuj się dowiedzieć co się dzieje jak masz wjazd na rondo które ma 3 pasy, z dwupasmowej drogi. Nawet policja twierdzi różne rzeczy XD

Ronda powinny być zwyczajnie robione turbinowe. Niestety nie są. Natomiast cyrk w Polsce polega na tym, że np w Radomiu robią je niby turbinowe ale nie ma na to oznaczenia przed rondem i tylko lokalsi to wiedzą XD we Wrocławiu znowu masz ronda które
@xPekka

przywołuję kolegę @Krupier bo mam wrażenie, że my mówimy o jakiś 2 innych sytuacjach tutaj


Ja mówię o klasycznych rondach. To twoje jakieś #!$%@? i ja generalnie hejtuję zawsze całym sobą ronda turbinowe.

Daj link do tego swojego.

Anyway Dworak kilka dni temu znowu poruszał ten problem.
Krupier - @xPekka
 przywołuję kolegę @Krupier bo mam wrażenie, że my mówimy o jakiś 2...
@xPekka: Ja dokładnie w ten sam sposób sobie naprawiłem autko xD oczywiście niezamierzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) tępe #!$%@? jeździły już na pamięć bo przecież nikt nie jeździ w tamtą stronę. Chwilę później przerobili rondo tak że masz już linie ciągłą a na niej takie podwyższenia i już się nie da w nikogo wjechać
@xPekka: Wjechalem na coś co wyglądało jak rondo prawym pasem jednak podczas jazdy zmieniłem zdanie i zamiast zjechac pierwszym zjazdem wymyslilem że zjade drugim a typ z lewego chcąc nawet zjechac będzie musiał mi ustapic pierwszeństwa - otóż nie tym razem, odszedłem całe "rondo" I brak jakiegokolwiek znaku że to z wysepka na środku to jesr rondo a nie zwykle skrzyżowanie ????
@xPekka: Tymczasem w cywilizowanym świecie #wroclaw.
Jak jestem fioletowym to patrzę czy nie jedzie jakiś żółty i w większości wypadków mnie puszcza, a jak nie to czekam.
Jak jestem żółtym to jeśli on jest przede mną to puszczam, w przeciwnym wypadku jadę dalej.
I to na rondzie gdzie jest w #!$%@? samochodów i nikt nie trąbi ( ͡ ͜ʖ ͡)