Wpis z mikrobloga

@Lukardio: @Jah00 @szekel Otóż to! Jak nie popieram oszołomów z Konfederacji to z tym mają absolutną rację. Z resztą nie chodzi o Ukraińców jako takich. Żaden obcokrajowiec nie powinien mieć takich praw.
Ja też chciałbym przepracować w PL 25 lat, a następnie na tydzień wyjechać do DE, podjąć tam pracę i za kilka dni pracy otrzymać prawo do dopłaty państwa niemieckiego do mojej biednej polskiej emerytury aby ta była w wysokości
@Lukardio: nie no, zajebiście, czyli ktoś kto przez 20/25 lat pracował w innym kraju i dokładał cegiełkę do rozwoju jego gospodarki przez sam fakt pracy w tym państwie, przyjeżdża do nas i po skończeniu 60/65 r. ż. może ciągnąć hajs od Polski, z którą przez 20/25 lat pracy dosłownie nic go nie łączyło - nie mieszkał tu, nie odprowadzał podatków, nie tworzył miejsc pracy, nie kupował produktów, nie zamawiał usług itp.
No nie widziałem żeby Konfederacja to prostowała kiedykolwiek. Zwykła manipulacja, gdzie przemilcza się najważniejsze kwestie.


@Wink: Ale jaka manipulacja? Przecież to jest prawda i jest to oczywiste dla każdego kto ma dwie komórki mózgowe. A co ty myślałeś, że emeryturę dostaniesz w wieku 20 lat za jeden dzień pracy czy o co chodzi? xD Można być aż tak głupim? No to sorry Mentzen kieruje przekaz do ludzi trochę mądrzejszych.
z drugiej strony jak wyobrażacie sobie przeżycie z ukraińskiej emerytury w Polsce? Czy ten ukraiński emeryt ma wjechać tu i umrzeć z głodu?


@mvmxks: serio? xD Niech idzie do pracy bo nawet jak coś to i tak socjal bierze to nie zemrze xD
@dorkas: @szekel @dzidek_nowak jak osoba mająca np. 80 lat i reumatyzm ma iść do pracy, i nawet jeżeli to do jakiej? Już pomijając fakt tego, że minimalna emerytura przecież wynosi 1500 zł, to nawet za to nie da się utrzymać, więc i tak właściwie taka osoba musi iść do pracy, albo żyć jak asceta. Ci ludzie mają iść i żebrać, czy skąd wziąć pieniądze?
Jak Kali ciągnąc emerytura z Niemiec czy Francji to dobra, jak Ukrainiec mieć to samo prawo to nie dobra xD

@paragonik: nie błazuj bo jesteśmy członkiem UE jak i Niemcy więc porównywanie tego do Polski i ukrainy to całkiem co innego. Dla takiego obywatela ukr za kilkaset dolarów nie jest problemem załatwienie sobie papierów na ukrainie, że niby pracował 30 lat.
Rozumiesz już ten GIGANTYCZNY szczegół?

jak osoba mająca np. 80