Wpis z mikrobloga

Czy jeśli korzystając z usług pośrednika NOTUS finanse złożyłem w lipcu dwa wnioski o BK2% do PKO BP i PEKAO SA i wciąż nie mam decyzji plus mam pewne zastrzeżenia co do pracy mojego doradcy to mogę na własną rękę złożyć wniosek w mBank którego jestem klientem i w którym obiecują mi szybka decyzję w tydzień od złożenia wniosku ( ͡º ͜ʖ͡º)? Nie kojarzę żebym podpisywał jakaś "umowę" na wyłączność z NOTUS i ciężko mi uwierzyć że takie coś byłoby legalne, ale podczas wizyty u pośrednika papierów do podpisania było milion a czasu na przeczytanie każdego brak (większość było związana z programem bk2%)

Wołam naczelny ekspert @marcpol

#bk2 #bk2procent #kredyt2procent
  • 11
via Android
  • 0
@mikelvo nie, bo jak złożę osobiście to mi od ręki przeprocesuja, jak złożeń przez zewnętrznego pośrednika to będzie to samo co z PKO BP / PEKAO SA czyli utknie w kolejce
via Android
  • 0
@mikelvo generalnie zasadę działania pośredników rozumiem tak (mogę się mylić)

Pośrednik A składa w moim imieniu wniosek do banku X

Pośrednik B składa w moim imieniu wniosek do banku Y

Sam bez pośrednika składam w banku Z

Gdy zdecyduje się na kredyt w banku X, prowizje dostaje pośrednik A, gdy w banku Y pośrednik B w gdy w banku Z nikt nie dostaje (lub pracownik banku który rejestruje wniosek)
@bolcman: możesz sam złożyć, ale tylko do banków gdzie nie ma Twoich wniosków aktualnie procesowanych czyli Mbank jak najbardziej, skoro masz 20% wkład własny to nawet się nie zastanawiaj.
@bolcman: Nie masz obowiązku korzystać z żadnego doradcy - tyle tylko, że już nie złozysz drugiego wniosku do tych banków, do których złożył doradca póki nie anulujesz tych starych wniosków - no ale to nie o to chodzi. Natomiast ja przez doradce (nota bene też NOTUSa ale to nie ma znaczenia) składałem do PKO i Pekao już 3 lipca i z Pekao nie mam odpowiedzi do dzisiaj, z PKO dostałem dosłownie
@bolcman: nawet powinienes ( ͡° ͜ʖ ͡°) mnie k00rwa posrednioczaca oszukala, wypelnilem wnioski do 3 bankow a zlozyl tylko do 1 (100% potwierdzone). Nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile to powiedzialem #!$%@? z nim i sam zlożyłem do velo (na ktorego licze) i mbank (gdzie juz mam decyzje ostateczna, 5 dni od zlozenia wniosku xD). Zmarnowałem tylko przez śmiecia miesiąc czasu.

Ogolnie zawód pośrednika kredytowego jest
@mikelvo nie, bo jak złożę osobiście to mi od ręki przeprocesuja, jak złożeń przez zewnętrznego pośrednika to będzie to samo co z PKO BP / PEKAO SA czyli utknie w kolejce


@bolcman: Bez problemów możesz złożyć samodzielnie wniosek, jednak w żaden sposób nie wpłynie to na czas procesowania. Możesz nawet skorzystać z innego doradcy.

Odziały identycznie jak pośrednicy przekazują wnioski do centrali banku. W przypadku mBanku odbywa się to w pełni
@bolcman: Musisz się umówić na podpisanie umowy - no to już zależy gdzie tam trzeba będzie pojechac i jak będa mieli wolny termin. Ale nic mi nie wiadomo żeby trzeba było czekać tydzień na wydrukowanie umowy na specjalnym papierze sprowadzanym z samego dna piekła.