Wpis z mikrobloga

Hej. Od paru miesięcy próbuje swoich sił w UE. Posiadam 3 karty graficzne w kompie 2x GTX 1080ti i RTX2080ti. Zauważyłem że UE używa tylko 1080ti. Czy jest jakiś prosty sposób żeby zmienić kartę na 2080ti? Na necie nie ma jakiegoś jasnego wytłumaczenie jak to zrobić.

#unreal #unrealengine #gamedev
  • 6
  • Odpowiedz
@Doodey: Wchodzisz w Windowsie w Ustawienia -> Ustawienia grafiki, w panelu jest "Wybierz aplikację, aby ustawić preferencję" i tam zaznacz sobie dowolnego execa, zmień ustawienia i będzie możliwość wybrania karty graficznej.
  • Odpowiedz
@Doodey: Hmm, dziwne, to spróbuj tak.
PPM na pulpit -> Panel sterowania NVIDIA -> w panelu Kategoria Ustawienia 3D -> Zarządzanie ustawieniami 3D. Przechodzisz do ustawień programu i musisz znaleźć dany .exe i w ustawieniach programu albo zakładka "CUDA - Procesory graficzne" albo coś z OpenGL.
  • Odpowiedz
  • 0
@Maydan: Dzięki za info. Zrobiłem jak mówiłeś, zmieniłem w obydwu na 2080. Odpaliłem UE i dalej leci na 1080. Jakieś inne pomysły? Za jakiś czas problem się rozwiąże o tyle, że mam jeszcze 2 1080 i chce wszystkie 4 przenieść do garażu jako render slave. W kompie zostanie mi tylko 2080 i UE będzie musiał na niej pracować.
Doodey - @Maydan: Dzięki za info. Zrobiłem jak mówiłeś, zmieniłem w obydwu na 2080. O...

źródło: Untitled-1

Pobierz
  • Odpowiedz
@Doodey: To niestety nie wiem, u mnie działa 1 opcja ze zmianą w ustawieniach Windows, tutaj też mi działa, tylko ja mam wybór między swoim GPU a procesorem graficznym z procesora. Może poszukaj coś na necie albo brakuje Ci jakichś sterowników? Na prawdę jak to nie łapie to nie mam pojęcia co z tym zrobić.
  • Odpowiedz