Wpis z mikrobloga

W Polsce, a najlepiej całej Europie, powinno się technicznie ograniczyć maksymalną prędkość z jaką mogą poruszać się cywilne samochody, a także ograniczyć moc pojazdów, aby uniemożliwić zbyt dynamiczną jazdę.

Maksymalna pojemność: 1.8
Maksymalna liczba koni mechanicznych: 160
Prędkość maksymalna: 150 km/h

Elektryki powinny posiadać ograniczenia, które stanowiłby odpowiedniki tych wartości. Istniejące samochody o większej mocy powinny zostać wycofane z użytkowania. Rozważyć też należy zakaz sprzedaży samochodów tylnonapędowych.

Nie ma żadnego uzasadnienia dla sprzedaży i poruszania się pojazdów o większej mocy. Maksymalna dopuszczalna prędkość na autostradach w Polsce to 140 km/h, a 99% tras w skali kraju pokonywana jest na drogach o dopuszczalnej prędkości 50-90 km/h. Nawet do tego zaproponowana pojemność to aż nadto.

Takie ograniczenia stłamsiłyby potężną rzeszę kierowców, których zachowania wynikają z korzystania z nadmiarowej mocy pojazdów. Dotyczy to w szczególności typowych BMW oraz Audi, które zazwyczaj mają na pokładzie silniki o mocy 250 KM.

Edukacja nie działa, mandaty nie działają, trzeba więc zabrać narzędzia do łamania prawa.

Ze względów ekologicznych powinno się również wygasić wszelkie motosporty.

#samochody #auta #bmw #audi #mercedes #polskiedrogi #polska
  • 144
Podobnie jak Ty myśli rocznie ponad 5000 kierowców, którzy są sprawcami wypadków z powodu niedostosowania prędkości do warunków jazdy


@krytyk__wartosciujacy: A co ma niedostsowanie prędkości do ograniczeń? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakoś większość wypadków to wymuszenia pierwszeństwa, a te z powyższej kategorii to zrówno Seba zawijający się na drzewie na wsi przy 150 jak i Mariola, która nie zwolniła gdy spadł deszcz i ją obróciło, albo nie
A co ma niedostsowanie prędkości do ograniczeń?


@cwlmod: właśnie potwierdziłeś, że kierowcy to w większości głąby, którzy nie potrafią ocenić warunków a dodatkowo jak małpy zobaczą "dobrą pogodę" to jak wspomniałeś jadą szybko ale bezpiecznie
Ograniczenie prędkości to właśnie "sugestia" a kierowcy traktują to jak "nakaz" z dążeniem do "przekroczenia"

Wyższe prędkości = dłuższe drogi hamowania i większe pędy. Po to są ograniczenia.

Wypadków na prostych odcinkach masz najwięcej, a "niewyhamowania"
jaki jest powód, by przekraczać dopuszczalną prędkość o 10-20%


@saviola7: Żeby dojechać szybciej przestrzegając obowiązujących (bo nie ukrywajmy, w Polsce mamy limity prędkości) limitów, i warunków trzeba wyjechać odpowiednio wcześnie.
Mądry człowiek dodatkowo potrafi przewidzieć wystąpienie niedogodności na drodze, korków i zostawić sobie jeszcze margines na odpoczynek lub sranko na orlenie.


Bycie dzbanem i nieogarem nie usprawiedliwia zapierdzielania ile fabryka dała.
właśnie potwierdziłeś, że kierowcy to w większości głąby, którzy nie potrafią ocenić warunków a dodatkowo jak małpy zobaczą "dobrą pogodę" to jak wspomniałeś jadą szybko ale bezpiecznie


@krytyk__wartosciujacy: ale głąby wcale nie jeżdżą szybko. 80% (albo i więcej) kierowców nie jedzie szybciej jak +10/20km/h

Wyższe prędkości = dłuższe drogi hamowania i większe pędy. Po to są ograniczenia.

To po co jeździć więcej jak 30km/h?

Wypadków na prostych odcinkach masz najwięcej, a
Prawda jest taka, że nie ma żadnych statystyk wskazujących, że przekroczenie limitu prędkości prowadzi do zauważalnego zwiększenia ryzyka.


@cwlmod: ryzyka czego? Wypadku, śmierci czy czegoś innego? Porównaj śmiertelność ze wspomnianymi Niemcami na liczbę mieszkańców. Wypadków mają od groma, ale coś nie chcą umierać jak u nas. Są fragmenty bez limitu i... jednocześnie trzymają się limitów, gdzie są.

Wyobraź sobie przykład, że drogą dwupasmową jedzie sznur samochodów zgodnie z przepisami (pozwalają na
Porównaj śmiertelność ze wspomnianymi Niemcami na liczbę mieszkańców. Wypadków mają od groma, ale coś nie chcą umierać jak u nas. Są fragmenty bez limitu i... jednocześnie trzymają się limitów, gdzie są.


@krytyk__wartosciujacy: Ja doskonale wiem jak tam jest i dzięki za przywołanie tego argumentu, bo to akurat świetnie potwierdza moją tezę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cyk, tempomacik i lecą.


@krytyk__wartosciujacy: Tutaj można skończyć twój przykład, bo
@krytyk__wartosciujacy: ale głąby wcale nie jeżdżą szybko. 80% (albo i więcej) kierowców nie jedzie szybciej jak +10/20km/h


@cwlmod: Twoja wypowiedź tylko przekonała mnie do poglądów OPa.

Nawet jakby wszyscy się jakoś trzymali limitów to wyjedzie ci taki zgrzybiały dziad jak @Krupier i powie "że on to sobie będzie jechał 70/90 i gówno mi zrobisz". No i potem wszyscy muszą go wyprzedzać.


@cwlmod: Co za bezczelność, że Waćpan musi z
Powtarzam, dlaczego w takim razie nie jeździmy 30km/h? Od tego masz mózg, żeby przywidywać co się stanie


@cwlmod: jeździmy. W wielu miejscach nawet 20. A przynajmniej powinniśmy, ale "to tylko sugestie" jak rozumiem.
I żeby nie było - zdarza mi się pojechać szybciej niż ustawowy limit, ale "potrafię" to sobie uzasadnić i dlatego pytałem o powody jazdy z wyższą prędkością. Często tłumaczę to sobie "infrastrukturą" i korzystaniem z możliwości bezpiecznego wyprzedzania