Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy UI/UX to spoko ścieżka żeby wbić się do IT (tzw. "niski próg wejścia") dla kogoś spoza IT? Widzę, że materiałów tak samo sporo a widełki na stanowiska wcale nie małe..

#it #ux #ui #design #pracait #udemy #webdesign #programowanie #naukaprogramowania



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy UI/UX to spoko ścieżka żeby wbić się do I...

źródło: comment_1659470951JW4SuJyFej0ATU7h3VtEhy

Pobierz
  • 13
@mirko_anonim: Tak. Odpalasz Figmę i lecisz... 3 tygodnie, jakieś naciągane portfolio i zarabiasz. Tak ja ich w większości widzę. Nie da rady np. w 10 razy tyle czasu się porządnie nauczyć 3D, animacji czy robienia muzyki. Ale "designować" czy "projektować", "aranżować" strony internetowe, plakaty, czy mieszkania... możesz. XD
Ale "designować" czy "projektować", "aranżować" strony internetowe, plakaty, czy mieszkania... możesz. XD


@WhitePill4All: Możesz jak masz do tego zmysł estetyczny i umiejętności analityczne. W sumie to podobnie jak z testerem. Tyle już widziałem gównianych testerów, którzy poszli w tym kierunku tylko ze względu na kasę i różnica między nimi, a dobrymi testerami jest kolosalna.
@mirko_anonim: Jest bardzo ciezko znalezc prace w tym temacie, najlatwiej bedzie sie po prostu wkrecic gdzies na jakis staz czy cos takiego i probowac moim zdaniem. Tak samo jak z prawie wszystkimi innymi posadami juniorskimi w IT. Kolega wyzej odpowiedzial 1000+ aplikacji na stanowisko, to mozesz sobie jasno odpowiedziec jak latwo sie dostac.
Jezeli naprawde lubisz to robic, to polecam znalezc prace po znajomosci po prostu i przypadkiem. Ominac oficjalne rekrutacje,
@mirko_anonim:
No ja prześmiewczo odpowiedziałem... ale prawdziwie.
Koledzy mirki dobrze piszą. Jak masz dryg, to najłatwiej osiągnąć skill w tym taki, by przynosił jakąś wartość.
Ale jak nie masz drygu to z powodu tej łatwości, będzie duża konkurencja.

Jak zobaczysz jak wygląda, a ile się kasuje za porządne logo (na przykład) to można ulec iluzji, że każdy może to robić.
PS. chociaż znowu, patrząc na loga gmin, miast to rzeczywiście chyba