Wpis z mikrobloga

musiałam zrobić mnóstwo badań do wizyty z medycyny pracy na studia (ekg, okulista, lipidogram, bilirubina, próby wątrobowe) no i wydrukowałam te wyniki razem z morfologia, bo mi zlecił lekarz przy okazji. no i baba tak patrzy i pyta:
- mięsa pani nie je?
- no nie
- szkoda. dlaczego nie je pani mięsa?
- ze względów ideologicznych
- no i ze względów ideologicznych ma pani anemię

czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam to gdzieś zgłosić? nie mam anemii ze względu na dietę (jestem wege sto lat, czasem tylko #!$%@?ę pęto z grilla) i poczułam się dotknięta.

#wegetarianizm #weganizm #medycyna #kiciochpyta #przesladowaniawegetariannieustaja #lekarz #logikarozowychpaskow
  • 357
  • Odpowiedz
czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam to gdzieś zgłosić?


Nie masz anemii ze względu na dietę, masz ją ze względów ideologicznych xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
GOHAN - >czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam t...
  • Odpowiedz
czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam to gdzieś zgłosić? nie mam anemii ze względu na dietę (jestem wege sto lat, czasem tylko #!$%@?ę pęto z grilla) i poczułam się dotknięta.


@kwasnydeszcz: Oblężona twierdza mocno XD Lekarz Ci mówi, że przez swoją głupią ideologię jesteś #!$%@? chora, a Ty masz do niej jakieś żale xD
Na Twoim miejscu bym sprawdził czy z głową jest wszystko
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: mi ginekolog powiedział, że mam się kategorycznie rozmnożyć, że jak to tak, "grube i rude" rodzą, a ja taka ładna nie (i tu kręcił głową z dezaprobatą zaglądając mi do środka) ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: Kolejki do specjalisty na 7 lat? Ok, to rozumiem. Kiepskie żarcie w szpitalach - ok, to rozumiem. Bałagan w czasie covidu - ok, rozumiem. Ale tutaj to przegięli. Jak tam lekarz mógł!?? Chamstwo straszne. Ja bym zgłosił i walczył o utratę praw do wykonywania zawodu!!!!!
  • Odpowiedz
  • 0
@kwasnydeszcz Typowy problem pierwszego świata. Nie dość że zrobią badania za darmo. Zrobią wywiad i fachowo zinterpretują przyczynę problemu to jeszcze masz pretensje? No i wisienka na torcie oczywiście wiesz lepiej od lekarza dlaczego masz anemię. Lepiej księżniczko zejdź na ziemię i przestań szukać problemu na siłę. Fakty nie zgadzają się ze światopoglądem to tym gorzej dla faktów. Odrobina autorefleksji bardzo by Ci się przydała ale i tak pewnie szkoda strzępić ryja.
  • Odpowiedz
  • 0
@kwasnydeszcz co tu zgłaszać. Jeśli nie pasuje ci diagnoza idź do lekarza który da ci inna. Podtrzyma cię ideologicznie za rączkę a jak skończysz w szpitalu to nie licz że ktoś się tobą przejmie.
  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz: Nie słuchaj lekarza. Złośliwa #!$%@? i tyle. Tak naprawdę masz anemię nie ze względów ideologicznych, ale dlatego, że kochasz zwierzęta. To po prostu efekt uboczny. Nie ma co się przejmować.

  • Odpowiedz
@kwasnydeszcz:

- szkoda. dlaczego nie je pani mięsa?

- ze względów ideologicznych

- no i ze względów ideologicznych ma pani anemię


czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi?


To bardzo logiczne wytłumaczenie prawdopodobnej przyczyny anemii.
Widać, że lekarz słuchał pacjenta i miał miejsce dialog.

czy powinnam to gdzieś zgłosić?


Chęć zgłaszania polecam przedyskutować z kimś trzeźwo myślącym z otoczenia.
Ewentualnie z psychologiem lub nawet psychiatrą.

Doktorze, ciągle
  • Odpowiedz