Wpis z mikrobloga

@Pietr: na jakimś urządzeniu w sieci domowej (może być android TV, android, coś z łindołsem czy linuksem) instalujesz Tailscale, zaznaczasz "advertise local network" i z dowolnego urządzenia poza domem możesz mieć dostęp do swojej sieci.
@amamoh: ciekawe, czyli cos podobnego do Zerotier. Gdzie znajdę to "advertise local network" na androidzie? Bo wujek Google coś mi nie chce podpowiedzieć a mam stary telefon wolny.
@Pietr: Muszę sprostować bo widzę że opcja "Subnet router" nie jest dostępna na androida, tylko jako klient.
Ja mam subnet routery z dockera w Home Assistant (linux) i z kompów z windows, jako klient również na androidach (smartfon i TV) ale rzeczywiście na androidzie można ustawić jako "exit node" na świat ale już advertise local network niema.

Dokumentacja
@dzyndzla: tam jest normalne OpenWRT? Mogę bez problemu doinstalować np. Zerotier?

@amamoh też fajny bajer. Ale aktualnie ceny widzę 100+zł więc nie wiem czy nie lepiej opłaciło by Mi się wymienić router na jakiś inny.
@Pietr: to są dość sensowne routery z wifi6, które kupisz obecnie nowe, z polską gwarancją / rękojmią, na których zainstalujesz openwrt i zerotier; wax206 daje nieco więcej możliwości instalacji innych pakietów, bo tam jest aż 256MB flash, cudy ma tylko 16MB, ale pakiet zerotier ma raptem 0,5 MB powinien się bez problemu zainstalować na cudy.