Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Najlepszą decyzją w życiu, było zrezygnować z budowy domu 250m na rzecz kupna mieszkania 100m z dwoma miejscami postojowymi. Wielu z Was powie, że to kurnik w porównaniu do domu, ale nie do końca... . Najważniejsze to zrobić to z głową, z projektem, nie najtaniej. Dużo zabudowy meblowej, pozwoli na świetne przechowywanie, ogrom miejsca, wcale to nie wychodzi tak tragicznie dla 2+1 obecnie.

Jeśli mowa o plusach tej decyzji:
1. Dostęp do usług w zasięgu spaceru
2. Dostęp do dobrze płatnej pracy hybrydowej w zasięgu komunikacji, auta.
3. Mieszkanie nieużywane podczas wyjazdów wakacyjnych nie wymaga pilnowania koszenia trawy, naprawy dachu, malowania ogrodzenia.
4. Wszystko w zasięgu ubera.
5. Siłownia kilka kroków od domu.
6. Zdecydowanie szybciej wykończone
7. Brak zmartwień dotyczących ogrzewania
8. Brak zmartwień związanych z budową i pilnowaniu materiałów z kamerką nocą, odbieraniu każdego pustaka, szukania ytonga taniej o 2zł, doktorowaniu się z ociepleń, wyboru sposobu ogrzewania i tak dalej. A gdzie do tego wykończenie?

Minusy:
1. Mniejszy metraż

Naprawdę, prawię wybudowałem dom w przypływie euforii związanej z pracą zdalną, z dala od miasta, ale na szczęście się opamiętałem. Widać, że domy już lecą łeb na szyję od kilku miesięcy, nawet mimo BK2. Nawet jeśli ktoś ma pracę na miejscu, czy pracuje zdalnie to i tak po 10 latach kiedy demografia się załamie to zostałbym na odludziu sam z domem, którego nikt nie odkupi, a po kolejnych 10 latach będzie się nadawał do generalki i łatwiej będzie kupić działkę obok i budować nowy, gdyby był kupiec. Dziecko/dzieci szybko rosną, a potem na stare lata zostaniemy sami z żoną w dużym domu. Totalnie nieopłacalne i przemyślcie jeśli chcecie podejmować takie decyzje.

Żeby Wam bardziej uświadomić jaka to wtopa, zobaczcie sami. W większości chcecie budować nowe domy, a nie szukacie wybudowanych już domów w okolicy, w takiej Polsce powiatowej... . Polecam zastanowić się kilkanaście razy. Budowa IMO to totalna ostateczność, chyba że byłbym totalnym milionerem i budowałbym się na mokotowie/wilanowie (miasteczko), z dużą działką, a do tego miałbym ekipę do zarządzania. W Polsce powiatowej wieczorami, można spotkać ludzi jedynie w Biedronce, Lewiatanie czy innym sklepie, gdzie każdy kupuje ćwiartkę jako największa rozrywka. Ktoś kto czasami odwiedza powiat, dobrze wie jak to wygląda.

Mam kilku znajomych, którzy wybudowali się w ten sposób, dzieci za 3-4 lata idą na studia, a oni zostają w 250m domu, 65km od Warszawy. Zostaje im patrzeć na A2 na horyzoncie i ciemność w nocy. Ten dom jest nie do sprzedania, 17 letnia bryła w stylu dworek ze skosami jedynie odstrasza i zaniża wartość działki. Przemyślcie naprawdę, przyszłościowo. W takiej samej cenie wolę zdecydowanie 100m w cywilizacji, gdzie nie zostanę na odludziu za 10 lat. Mieszkanie można też wynająć, łatwiej sprzedać a dom? Pozdrawiam z utrzymaniem jak wprowadzą jeszcze kilka ograniczeń eko.

Niech Was nie zwiedzie tani koszt budowy domu.. . Bo z jakiegoś powodu jest tanio :)

#nieruchomosci #patodeweloperka #kredythipoteczny #budowa #remont



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 56
@mirko_anonim:
1. dobry dostęp do sklepów dosłownie 5 minut z buta, nie musisz odpalać auta i możesz iść po piwku
2. dobry dostęp do wielu sklepów więc możesz przebierać w ofercie i obniżyć koszty życia
3. dobry dostęp do mpk
4. 2-3x mniej remontów, całe osiedle i zewnątrz ogarnia wspólnota a ty tylko odświeżasz ściany
5. życie w mieszkaniu jest tańsze, woda i ogrzewanie mpec, remonty i utrzymanie rozdziela sie na
  • 13
Anonim (nie OP): co kto lubi, ja nie moglbym mieszkac w bloku cale zycie. wlasny dom to nieoceniona wygoda, spokoj, cisza. w domu mozna naprawde odpoczac. a ze trzeba wiecej robic niz w bloku no to coz, taka cena, ale tez zawsze znajdziesz sobie jakies zajecie. do tego wlasny ogrodek i jest elegancko.

@mirko_anonim: a ja mam dom kupiony w stanie wykończonym na 98% i wszystkie zalety ktore wymieniłeś mnie też dotyczą, może oprócz tańszego ogrzewania ale palenie w kominku z płaszczem wodnym to przyjemność.

No i przy dłuższym wyjeździe zapraszam do siebie siostrę żeby pomieszkała pod moją nieobecność i skosiła trawe ale jeszcze jej się nie zdarzyło naprawiać dachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@perfumowyswir: Jeśli ty serio tak myślisz, to jesteś odklejony xD Mieszkałem w różnych Polskich i Europejskich miastach - pracując dla firm jako Interim. Bardzo się cieszę, że wróciłem na swoją prowincję. Nic wyjątkowo pozytywnego mnie tam w wielkim świecie nie spotkało. Tutaj jestem u siebie, mam układy, rodzinę, przyjaciół, znajomych. Do życia rodzinnego duuuuuuuuuuuuuużo lepiej żyć w małym mieście.
@perfumowyswir: Taki sam dom jak mój, na gotowo, od dewelopera pod Warszawą podchodziłby pod 3-4kk PLN. To teraz odpowiedz sobie na pytanie, ile za 3kk PLN można jeździć z rodziną i zwiedzać świata :D Zakładając, ze na jeden weekend stracimy 3k. pln. To masz mordo 1000 weekendów poza domem . Przy założeniu ze w każdy weekend bylibyśmy na wyjezdzie. Nie jesteś w stanie tego wydać na "przyziemne" atrakcje i wyjazdy w