Wpis z mikrobloga

Typy na wykopie z #pis i #konfederacja pytają, która obietnica KO mnie/nas przekonała. 600 czy coś tam za darmo.

Czy wy jesteście tak bezdennie głupi, żeby myśleć, że ludzie głosują tylko dlatego, że mogą coś dostać?

Ludzie głosowali przeciwko PiS-owi, bo chcą normalności.
A sam mam nadzieję, że Tusk nic nie zrealizuje z tych obietnic socjalnych. Mam nadzieję, że była to jedynie kiełbasa wyborcza.
Rozmawiałem z dziesiątkami ludzi, którzy głosowali za KO/TD. Nikt nie powiedział, że głosuje, bo coś obiecywali.

Ja chcę normalności, poradzę sobie w niej znakomicie bez "prezentów od rządu".

#bekazpisu #wybory #polityka
  • 59
Ludzie głosowali przeciwko PiS-owi, bo chcą normalności.

A sam mam nadzieję, że Tusk nic nie zrealizuje z tych obietnic socjalnych. Mam nadzieję, że była to jedynie kiełbasa wyborcza.


Czyli jak Korwin mówi, że programy wyborcze są dla idiotów żeby na nich głosowali to jest to skandal, a jak Tusk robi programy wyborcze dla idiotów to jest to metafizyka? Niezły fikołek.

@vartan:
@Godir17 Tak jest jest po części dotowany przez państwo agitował na rzecz partii u władzy miesza się w politykę przez różne organizację.
Kościół powinien być dotowany wyłącznie przez wiernych i nie mieszać się do polityki.
2023 rok a ludzie nie mogą wykonać legalnie aborcji bo religia kościół mówi że geje źli i gender a księża #!$%@?ą się po parafiach niech tylko zadeklarowani wierni się na to składają w formie jakiegoś podatku.
Zaraz
@Godir17: Największy problem zaraz po aborcji na życzenie. Tak samo jak rozwiązaniem na brak siana na emerytury jest 13, 14 emerytura i renta wdowia (czemu była mowa tylko o wdowach nie wiem choć się domyślam). Proste i logiczne a konfederacja zła bo tak powiedzieli w telewizorze.
@vartan: czekam i czekam, jako ktoś opisany przez ciebie jako bezdennie głupi (bo część ludzi na pewno głosuje po to by coś dostać), na informację ile % osób według ciebie z grupy wyborców KO będzie szczęśliwych z niespełnienia a ilu ze spełnienia obietnic wyborczych i jak to wygląda w twojej bańce. Możesz przy okazji odpowiedzieć na to pytanie:

Czyli jak Korwin mówi, że programy wyborcze są dla idiotów żeby na nich
@Mufi: aborcja też powinna być dotowana z prywatnych pieniędzy zainteresowanych aborcją. Aborcja nie może być metoda antykoncepcji. Państwo powinno ja refundować tylko w przypadku ciężkiej choroby dziecka, gwałtu i zagrożenia życia matki. Kościół też powinien być dotowany z prywatnych środków, lub każdy powinien zadeklarować, czy chce płacić symbolcizny podatek na nich. Tyle, że my nie dyskutujemy o źródłach finansowania, a o tym, że ten różowy pasek wyzej nie szanował nikogo i
@Usmiech_Niebios czyli jak masz 500 różnych spraw, tak/nie, to nie da rady zrobić idealnego programu, który podpasuje wszystkim.

Mi lata socjal, zarabiam bardzo dobrze.
I socjal mi się nie podoba, ale w PiS nie podoba mi się o wiele więcej rzeczy.
@vartan: dzięki za ogólniki, rozumiem że nawet nie postarasz się oszacować ile procent osób według ciebie z grupy wyborców KO będzie szczęśliwych z niespełnienia a ilu ze spełnienia obietnic wyborczych? Ani nie odpowiesz dlaczego jak Korwin mówi, że programy wyborcze są dla idiotów żeby na nich głosowali to jest to skandal, a jak Tusk robi programy wyborcze dla idiotów to jest to metafizyka?
@Usmiech_Niebios nie wiem jaki procent, wiem że każdego nie da rady uszczęśliwić.

Co do programów, to przyznam, że nigdy ich nie czytam.
I nie ma takiego, którym się w pełni zgodzę.
Żaden nigdy nie został całkowicie wdrożony, to niemożliwe.

Program Tuska jak dla mnie jest głupi jeśli chodzi o socjal, ale zarazem mądry, bo przyciąga tych idiotów, którzy mieliby iść głosować na PiS, bo socjal.
Obietnice rozdawnicze są dla debilów, nie dbam
@vartan: więcej nie uzyskam, wezmę co dają.
Ale polecam pomyśleć co się stanie jak odejdzie 30% głosujących a co jak 60% głosujących od KO, zamiast ogólnikowego "no wszystkich się nie uszczęśliwi" bo to będzie spora różnica.
@Usmiech_Niebios na ten moment to nie ma co się martwić.
A co do odchodzenia: ludzie już raz sprzedali się za własną kasę, dwa razy nawet. Jak im zrobisz dobrze, to polska będzie w stanie jak teraz i gorzej.

I nie chce mi się myśleć, co dalej. PiSu nie ma, tego chciałem.

Powrót PiSu będzie ciężki, koniec z mediami, Orlenem itp