Wpis z mikrobloga

Cieszę się że PiS przegrało, pycha kroczy przed upadkiem a w ostatnich latach bardzo im się odkleiło. Praktycznie na każdym kroku pokazywali że gardzą zwykłym obywatelem i za nic mają sobie zdanie innych.

Mam też prośbę do wszystkich wojowników KO/Lewicy. Nie gardźcie drugim człowiekiem. Nie piszcie że wschód polski należy oddać białorusi, albo że ludzie ze wschodu to "wieśniaki, mohery, przygłupy, że nie mają internetu, nie potrafią czytać itp." Pełno jest takich komentarzy na głównej, o dziwo z bardzo dużym przyklaskiem tutejszej społeczności. To tacy sami ludzie jak my, tylko że mają inne poglądy. To też Polacy, mieszkają w tym samym kraju, oddychają tym samym powietrzem, płacą tym samym banknotem.

Niech KO/Lewica nie stanie się teraz PiS vol 2, które będzie budować kapitał polityczny na pogardzie prostym człowiekiem. Dopiero co udało się odsunąć taką partię.

Osobiście głosowałem na Trzecią Drogę, może to złudne, ale liczę na pojednanie. Nie chcę kolejnej partii, która będzie zionęła jadem w stronę obywateli, którzy po prostu mają inne zdanie.

Ament

#wybory
  • 60
@Vamyss: to tylko parę procent różnicy, tak że pisowcy mają przewagę. Mówienie w ten sposób o mieszkańcach wschodniej polski dyskryminuje wszystkich co głosowali na koalicje opozycyjna.
To tacy sami ludzie jak my, tylko że mają inne poglądy.


@Vamyss: Raczej ludzie, którzy bez skrupułów sprzedali kraj pisowskiej mafii. Teraz ostatecznie chcieli sprzedać przyszłość swoich dzieci i wnuków za socjalne profity. Może to tacy sami ludzie jak ty, ale ja nie życzę sobie żeby mnie ktoś porównywał do wyborcy pisu.
@deletenomads to, że prawdopodobnie PiS nie będzie u władzy to bardzo dobra informacja. Zgadzam się również z tym, że Tusk nie obrażał publicznie wyborców konkurencyjnych partii, ale nazywanie KO demokratyczna opozycja jest trochę nie na miejscu, bo KO nie ma wiele wspólnego z demokracją. Nigdy nie spełnili żadnej obietnicy wyborczej, którymi przekonywali do siebie ludzi tylko są zwyczajnie „mniej źli od pisu” za to w momencie kiedy obywatele jasno wyrażali swoje oczekiwania
Niech KO/Lewica nie stanie się teraz PiS vol 2


@Vamyss: nie martw sie - bedzie dokladnie kilka razy gorzej. Dzielenie spoleczenstwa wyjdzie na zupelnie nowy poziom.
Rozdawac zaczna jeszcze wiecej, ale w nagrode bedziemy mogli zapomniec o Apache, HIMMARS, el atomowej i rozbudowie portu Swinoujcie.

Na pocieszenie zrobisz sobie aborcje i geje beda mogli byc gejami. To jest naprawde wazne, ale nie wazniejsze od tych inwestycji
Pełno jest takich komentarzy na głównej, o dziwo z bardzo dużym przyklaskiem tutejszej społeczności. To tacy sami ludzie jak my, tylko że mają inne poglądy. To też Polacy, mieszkają w tym samym kraju, oddychają tym samym powietrzem, płacą tym samym banknotem.


@Vamyss: właśnie tak było przed 2015, pogardą dla prostych od PO, dlatego pis wygrał.
@hplaserjet4250: nie nie. Opluwanie się wzajemne trwa w najlepsze od bodaj 2007 roku. WZAJEMNE szczucie i opluwanie. Polaryzacja społeczeństwa. Podziały i nienawiść. Nienawiść, która niejednokrotnie już doprowadziła do tragedii.
@dominowiak: Oj nie, pamiętam bardzo dobrze jak to wyglądało i od 2010 roku jadem pluli fanatycy jednego ugrupowania. Pamiętasz jak pod każdym artykułem na onetach czy interiach można było przeczytać POsrańscy, #!$%@?ńcy, KODomici, Ryży #!$%@? itd? Bo ja tak :) Pamietam jak moja nawiedzona ciotka mieszkająca w stanach od lat 70 dzowniła do mnie co pół roku plując na wszystkich co niegłosują na PiS (była w Polsce 2x w ciągu 40
@Vamyss: dokładnie
Myślę że sporo z nas ma właśnie taką nadzieję - że się dogadamy inaczej niż zazwyczaj, bez pogardy dla drugiej strony

To nie wina ludzi że zostali zmanipulowani
Za to to ich wina że książki to nie widzieli od pierwszej komunii

Niemniej, wszyscy chyba mamy dosyć tej popisowej szczekaniny i bicia piany - czas się dogadać i #!$%@?ć na śmietnik krzykaczy
Cieszę się że PiS przegrało, pycha kroczy przed upadkiem a w ostatnich latach bardzo im się odkleiło. Praktycznie na każdym kroku pokazywali że gardzą zwykłym obywatelem i za nic mają sobie zdanie innych.


@Vamyss: Ale PiS nie przegrało, wykręciło całkiem niezły wynik dzięki mobilizacji swojego żelaznego elektoratu. Jedyne co się zmieniło to to, że partie opozycyjne nie znalazły się pod progiem wyborczym, więc raz, że będą mieć mniej foteli do podziału,