Wpis z mikrobloga

Cieszę się że PiS przegrało, pycha kroczy przed upadkiem a w ostatnich latach bardzo im się odkleiło. Praktycznie na każdym kroku pokazywali że gardzą zwykłym obywatelem i za nic mają sobie zdanie innych.

Mam też prośbę do wszystkich wojowników KO/Lewicy. Nie gardźcie drugim człowiekiem. Nie piszcie że wschód polski należy oddać białorusi, albo że ludzie ze wschodu to "wieśniaki, mohery, przygłupy, że nie mają internetu, nie potrafią czytać itp." Pełno jest takich komentarzy na głównej, o dziwo z bardzo dużym przyklaskiem tutejszej społeczności. To tacy sami ludzie jak my, tylko że mają inne poglądy. To też Polacy, mieszkają w tym samym kraju, oddychają tym samym powietrzem, płacą tym samym banknotem.

Niech KO/Lewica nie stanie się teraz PiS vol 2, które będzie budować kapitał polityczny na pogardzie prostym człowiekiem. Dopiero co udało się odsunąć taką partię.

Osobiście głosowałem na Trzecią Drogę, może to złudne, ale liczę na pojednanie. Nie chcę kolejnej partii, która będzie zionęła jadem w stronę obywateli, którzy po prostu mają inne zdanie.

Ament

#wybory
  • 60
@Vamyss: Bardzo często ludzie głosujący na PiS nie mają kontaktu z rzeczywistością ze względu na wszechobecną propagandę, i to nie jest coś za co można ich bezpośrednio winić. To była i jest wina PiS, że odmawiali swoim wyborcom, którzy im zaufali, prawa do rzetelnych informacji. O ile PiS lubił dzielić na lepszy i gorszy sort, a wszystkich przeciwników wyzywać od anty polaków albo niemców, o tyle Tusk zawsze mówił że wrogiem
@Vamyss: co jak co, ale to wyborcy KO najbardziej dzielili społeczeństwo.

Kasta PIS może i ma w poważaniu zwykłego obywatela, ale nigdy nie prowadziło kampanii "Głosujesz na KO? Wyp****", albo "*** KO". To POwcy od dawna jebią ludzi za głosowanie na PIS i Konfederacje i tworzyli narracje głosowania przeciwko PIS.

Jak dla mnie mega nie kulturalne zachowanie, nie przystające w demokracji. *żeby nie było nie jestem wyborcą PIS
Mam też prośbę do wszystkich wojowników KO/Lewicy. Nie gardźcie drugim człowiekiem. Nie piszcie że wschód polski należy oddać białorusi, albo że ludzie ze wschodu to "wieśniaki, mohery, przygłupy, że nie mają internetu, nie potrafią czytać itp."


@Vamyss: za późno, co trzeci post pod tagiem #wybory zawiera takie kwiatki. Coś czuję, że tzw. demokratyczna opozycja zacznie zaliczać sondażowy zjazd szybciej niż dziadzia Korwin zatapiał swoje partie xD

Tusk zawsze mówił że wrogiem
@Vamyss: w sensie, że PiS chciał zrobić z podkarpacia rezerwat dla debili? fuck, jakbym wiedział wcześniej to bym na nich zagłosował ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio mordo, to żyję tu na tyle długo i przeżyłem tyle politycznych dyskusji z tą sektom, że straciłem resztki empatii. PiS dosłownie niszczy rodziny. Jestem świadkiem i słyszałem ogrom historii o tym jak PiSowska część rodziny zatruła życie i zniszczyła
to nie jest coś za co można ich bezpośrednio winić


@deletenomads: może w 2005 xD dzisiaj mamy 2023, internet prawie za darmo, a stronę z newsami uruchomisz nawet na lodówce. Trzeba się postarać żeby nie wyjść ze swojej banki informacyjnej i to jest tylko i wyłącznie wina tych ludzi.

Tak im po prostu łatwiej
prośbę do wszystkich wojowników KO/Lewicy. Nie gardźcie drugim człowiekiem. Nie piszcie że wschód polski należy oddać białorusi, albo że ludzie ze wschodu to "wieśniaki, mohery, przygłupy, że nie mają internetu, nie potrafią czytać itp." Pełno jest takich komentarzy na głównej


@Vamyss: ale co mają robić, jeżeli tamta mentalność wpływa na ich codzienność przy okazji wyborów? To słowa frustracji z bezsilności, bo mentalności tych ludzi się nie da zmienić będąc internetowym wojownikiem
To tacy sami ludzie jak my, tylko że mają inne poglądy


@Vamyss: no nie. Gadałeś z pisowcami? Ja gadałem a przynajmniej próbowałem. To są zazwyczaj ludzie mocno ograniczeni, ale nie przez propagandę ale swoje leniwe umysły. Te osoby mogły poznać inny świat, ale wybrali nie. Te osoby nie chcą dyskutować bo żadne argumenty ich nie przekonają. Dlaczego pytasz? Bo nie posługują się argumentami tylko emocjami i chłopskim rozumem. Więc nie, to
oddychają tym samym powietrzem


@Vamyss: no tak średnio, idź tam pojedź i im powiedz że nie można palić śmieciami a jak węglem to trzeba umieć to robić.

Bardzo często ludzie głosujący na PiS nie mają kontaktu z rzeczywistością ze względu na wszechobecną propagandę, i to nie jest coś za co można ich bezpośrednio winić.


@deletenomads: boże ale #!$%@?, są gazety, jest telewizjia, internet, nie pisz jakby to było #!$%@? średniowiecze.