Wpis z mikrobloga

Albo to najlepszy troll dnia, albo przykład takiego typowego wyborcy pewnej partii zaczynającej się na "Konf", który wierzy, że chłopski rozum jest lepszy niż jakaś tam metoda naukowa i dlatego przeraża go rachunek prawdopodobieństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A exit poll to badanie z próbą 90tys. więc znacznie dokładniejsze niż typowy sondaż, bo umożliwia pogłębioną segmentację grup wyborców, do których chce się dotrzeć.
@AltCtrlSpace: człowiek może nie zrozumieć niczego nigdy, bo to co rzekomo znamy na wylot, może mieć jeszcze kolejne dno, ale mozna wyciagąć wnioski na stan obecnej wiedzy, której to stan się ciągle zmienia, więc wczorajsze wnioski mogą być juz nieaktualne.
@AltCtrlSpace:

bo pokazuje że wystarczy przekonać garstkę aby zdobyć większość oraz że tak naprawdę wszystko jest umowne, brak indywidualności.


Wow, ale fikoł - tego sie nie spodziewałem. Zastanawiam się jak rozumujesz, jak to sobie tłumaczysz, że dochodzisz do takich wniosków. Spróbuję wyjaśnić jak to działa.

Oddano ok. 21 min. głosów na terenie całego kraju i w wielu obwodach poza granicami. To bardzo dużo w wielu obwodach (ponad 31 tys.). Do tego
a mnie to trochę przeraża że wystarczy zapytać kilka osób żeby przewidzieć zdanie całości. Zwierzęta do sterowania.


@AltCtrlSpace:

kilka xD

Badanie bazowalo na odpowiedziach ponad 90 tysiecy ludzi z odpowiednio dobranych obwodow wyborczych, po czym zostaly dodatkowo skorygowane o faktycznie osiagniete wyniki w tych lokalach wyborczych...

wiec to nie takie: zapytam kilku ludzi, bede wiedziec wszystko o wszystkich...
@swat: Ja już teraz też nie wiem o co koledze finalnie chodziło. Na początku myślałem, że po prostu szokuje go możliwość takiej precyzji, ale później coś pisał o przekonywaniu garstki osób i już sam nie wiem. Ale jeśli o mnie chodzi, to ja również tego nie rozumiem i jest to dla mnie bardzo nieintuicyjne. A Wy wszyscy piszecie tak, jak by to było oczywiste.

"#!$%@? chłopie... przecie to oczywiste, że jak
No tak, zbiór głosów można porównać właśnie do takich kulek w słoju, co w tym dziwnego, gdzie tu to całe zezwierzęcenie? Serio nie ogarniam o co ci chodzi i czego ty byś oczekiwał, zmiany na karcie już po oddaniu głosu? Co tu ma jakieś sterowanie do tego?


@SKYFander: To jednak trochę bardziej skomplikowane niż słoik z kuleczkami, bo w grę wchodzi dobór próby i różne metodologie ekstrapolacji braków (odmów). ( ͡
@AltCtrlSpace nie co myśli duża masa a na kogo będzie głosowac. Ipsos nie badał opinii Polaków i co myślą ma różne tematy tylko na kogo oddadzą głos. A mogli oddać głos na 7 komitetów.

Twoje idiotyczne myślenie bierze się nie tylko z tego że nie rozumiesz statystyki która jest nauka ale też z tego że stawiasz z gruntu nieprawdziwe tezy. Bardzo trudno jest oszacować co myśli kilkadziesiąt milionów Polaków na podstawie ułamka