Wpis z mikrobloga

#wybory
Pewnie będziecie się śmiać i to rozumiem. Tak sobie jednak ostatnio myślałem, skąd PiS ma tyle głosów ludzi starego pokolenia, które pamięta PRL i które walczyło, by ten PRL upadł (10 mln ludzi w Solidarności), a jednak głosują na partię, która rozkręca wszelkie struktury demokratycznego państwa, robi z telewizji dziennik telewizyjny, walczy z opozycją za pomocą państwowych pieniędzy jak PZPR, upolitycznia prokuraturę, TK, sądy? Może ta walka w latach 80 z "komuną" to nie była walka o wartości, a o to, bo ludziom źle się żyło w bankrutującym systemie? Teraz jak to napisałem, to brzmi trochę jak pytanie retoryczne, ale jednak przez całe życie na historii byłem karmiony tym, że Polakom przeciw PRLowi przewodziły wartości demokratyczne. Teraz sądzę, że Polacy srają na to, czy jest demokracja, czy nie, grunt, że kasa się zgadza..
  • 17
@SpalonyTost: bo za komuny opozycja luźno dzieliła się na trzy frakcje: największą byli strajkujący przez kwestie ekonomiczne (wywołana komuną bieda i brak perspektyw), drugą była frakcja katoopozycji, a trzecią nazwana później przez Wałęsę "lewica laicka". Problem z katoopozycją, z której w prostej linii wywodzi się PiS jest taki że oni nigdy nie byli przeciwni komunie jako systemowi ekonomicznemu, ba etatyzm nawet im imponował. Jedyne co nie podobało im się w czerwonym
@SpalonyTost: Powiem ci to co moi rodzice, Miszczak założyciel TVNu w stanie wojennym przyjechał do huty w Krakowie i nadawał jakieś propartyjne audycje z radiowęzła. Dla nich nic co usłyszą w TVN nie będzie wiarygodne bo kulminacyjnym punktem życia i historii był stan wojenny i to co się wtedy stało, a drugi powód to prawo do aborcji które że względu na wiarę uważają za największe zło. Czy coś Ci to rozjaśniło?
@SpalonyTost: dziadek mojego różowego to wypisz wymaluj typ z opisu OPa. Zawsze i wszędzie chwalił się, jak to on za młodu kpił z komuchów, że prawie go przez to wywalili najpierw ze szkoły, a później z roboty na hucie. A teraz dałby się pokroić za kaczkę. Ni uja nie widzi to podobieństw.
Ale winę za to ponosi przede wszystkim szczujnie pissowska, bo to ona mu tak łeb wyprała.
@SpalonyTost: Tu nie chodzi o to ze za komuny było super a o to ze 40 % polaków mieszka w powiatowej polsce. Gdzie nie było pracy wiec młodzi wykjechali do UK czy Holandii. A starzy jak pojechali do nich i zobaczyli jak wyglądają ulice tam to złapali się za głowe.
@SpalonyTost: demencja i inne starcze przywary dzięki którym takim społeczeństwem łatwo się manipuluje. Inna rzecz, że zawsze była grupa tych starszych co z rozrzewnieniem wspominali komunę, że "może gówno, ale równo" i tak dalej. Z upływem lat ludzie to sobie wyidealizowali jeszcze bardziej.
Ja to się ciesze niezmiernie, że moja matka dobijając do '70 jest bardziej błyskotliwą nic niejeden mój rówieśnik i nie trzeba jej tłumaczyć oczywistych prób manipulacji czy to