Wpis z mikrobloga

W ramach ciekawostki - znajomy brał teraz BK2% w aliorze. Średnie zarobki mu wyszły 3330 netto (<26 r.ż. a więc cały czas na pit zero) dostał 250 tys w aliorze. Wkład 180k, cena nierucha 430k, Kraków.

Decyzja przyszła w niecałe półtorej miesiąca. Oferta własne M w wielkim mieście II gdyby ktoś myślał że nie ma zdolności warto próbować do Aliora bo w niektórych bankach stwierdzili że w ogóle nie ma zdolności (!) PKO BP ~170k a MBank poniżej 150k.

#nieruchomosci #kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 61
  • Odpowiedz
@typowywykopek: wiadomo, nie warto brać kredytu ze stałą ratą 1100 ziko miesięcznie przez 10 lat. Znacznie lepiej zamiast kredytu wynająć pokój za 1500... a za rok za pokój płacić już 1700... a za dwa lata 2000. Dużo lepiej wynajmować taki pokój niż wziąć bekę od jarka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer Przy obecnych rachunkach i czynszach w nowym budownictwie, oplat będzie mieć 1000 zł. 1000 zł na życie, to w gruncie rzeczy przy obecnych cenach po prostu mało. Masz trochę ponad 30 zł na dzień. I mowa tu nie tylko o jedzeniu.
  • Odpowiedz
  • 2
@diarrhoea 1000zl czynszu za 45m2 przy dwóch osobach? To chyba jak lejesz ciepłą wodę do wiadra pół dnia i wylewasz potem z balkonu.

A z ciekawości zapyta dlaczego uważasz że w nowym budownictwie jest drożej? Z tego co czytałem to właśnie w takiej wielkiej płycie wychodzi więcej bo dużo pochłania fundusz remontowy.
  • Odpowiedz
  • 1
@maad Na moim tymczasowym mieszkaniu za 37m2 wychodzi 550zł za wszystko w Krakowie przy 1 osobie. Budynek z 2016r.

U moich rodziców wielka płyta 52 m2 3 osoby 850zł za wszystko

Nie wiem co trzeba robić żeby mieć 1000 zl przy dwóch osobach i 45m2. Myślę że 800 to maksimum a bliżej 700 za wszystko
  • Odpowiedz
warto próbować do Aliora


@tuzq: ja mialem zarobki w USD, wszystkie banki #!$%@?, alior przyklepał xD Chata z 430k w 2018 juz urosla do ponad melona (po tyle schodza, ofertowo wyzej, bo sasiad w pionie sprzedawal pietro nizej i poszlo tydzien temu za tyle)

Tyle, ze teraz to bym sie nie pakowal w kredyt w aliorze bo tam tez jest najwyzsza marza. No i ja nie zarabialem 3.3k xD
  • Odpowiedz
@tuzq W nowym budownictwie masz też np. Koszty utrzymania ochrony czy parkingu podziemnego.
Ja samego czynszu i oplat za 50m za dwie osoby mam 950 zł. W ziemie przekroczymy na pewno 1000 zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@Rabusek I widzisz pewnie za 5 lat będzie to samo. Jego chata zamiast 430k będzie warta 600, minimalna krajowa 6,5k brutto, średnia ze 12 brutto a on z rata 1150 zł z całą pewnością nie da sobie rady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@PedzacaGuma To jest chyba Atal Strefa cegielnia ale gwarancji nie dam bo w tym wygwizdowie widziałem że jest kilka inwestycji
  • Odpowiedz
I widzisz pewnie za 5 lat będzie to samo.


@tuzq: moze tak, moze nie. Na razie w tym roku jest pompa przez BK2%, a za rok ma nie byc kasy. Moze byc roznie, ja sie z kupnem domu wstrzymalem 2 lata, a spokojnie dostalbym drugi kredyt
  • Odpowiedz