Wpis z mikrobloga

  • 450
@eleganckichlopak: Nie lubię szufladkowania i dzielenia Polaków ale naprawdę jak się posłucha elektoratu PISu to w większości jest to zero rzeczowych argumentów tylko frazesy typu: "A co za Tuska miałam?" "Zobaczysz jak będzie za Tuska! hurr durr jo przeżył komunę!" "Tak dobrze nigdy nie było! Tusk mi nic nie dał. PiS mi dał." Ja oglądam TV i wiem co się dzieje xD. Już nie wspomnę, że czuć przez wypowiedź że wykształcenie
  • Odpowiedz
@Sebastix: Jeszcze zobacz sobie ile % głosów nabiły opozycji miasta wojewódzkie i większe powiatowe, to zrozumiesz dlaczego na Podlasiu zwycięstwo odniosła KO i Trzecia Droga. Bez Białegostoku czy tej Łodzi, którą wymieniłeś, wyniki w województwach byłyby zupełnie inne.
  • Odpowiedz
@fajq: tak, bo wyborcy innych partii to zaangażowany politycznie kwiat narodu xd
Przecież ludzie powtarzają przekręcone brednie zasłyszane w tv. Niezależnie od "poglądów politycznych", jedni gadają o inwazji nielegalnych gejów, a drudzy o braku demokracji i o tym jak to cały "świat się z nas śmieje".
Ktoś stworzył mit o świadomym politycznie młodym wyborcy, a prawda jest taka, że młodzi gadają takie same kocopoły co stare dziady, tylko zasłyszane w innych
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: Ten dziennikarz jest żałosny pamiętam jak chodził po jakichś bazarach i pytał starych bab o stopy procentowe. Celowo wybiera sobie ludzi z których jego widzowie będą się śmiać. A ludzie są głupi że biorą w tym udział.
  • Odpowiedz
@CocoJumbo266: no i co to ma udowadniać że jest tam Białystok? A w Wielkopolsce jest Poznań a w Świętokrzyskiem Kielce?
a czy ty myślisz że w Gąbinie, Limanowej, Wągrowcu czy innej Świdnicy PIS nie miał dobrych wyników mimo że nie jest to Podlasie?
Zrozumcie że pogardzanie tymi ludźmi i pałowanie Wiplera do swojej "wyższości" to prosta droga do powtórki z 2015 i tych czy innych populistów u władzy.
  • Odpowiedz
@DrCieplak: No i co z tego, że w wielu gminach na Dolnym Śląsku wygrywa PiS, skoro różnica między nim a KO jest np. 40 vs 30 % albo 34 vs 32 %. Natomiast w gminach podkarpackich czy innych we wschodniej Polsce często masz PiS 70 % vs KO 8 %, a Trzecia Droga 4 % XD
  • Odpowiedz
Nie lubię szufladkowania i dzielenia Polaków ale naprawdę jak się posłucha elektoratu PISu to w większości jest to zero rzeczowych argumentów tylko frazesy typu: "A co za Tuska miałam?"


@fajq: nie to co wielkomiejski, wyksztalcony elektorat ko. "nie glosowalem na ko po to zeby spelniali swoje obietnice" "#!$%@? pis i kaczora" "nie interesuje mnie program opozycji, wazne zeby pis nie rzadzil"

ELYTA
  • Odpowiedz
@Sebastix może ten "motłoch" po prostu był zadowolony z rządu bo w latach 2016-2022 Polska miała największy wzrost PKB w całej Unii. Na Podkarpaciu trochę ludzi pracowało we Włoszech i Hiszpanii (tu to popularny kierunek migracji) i widzieli jak tam wyglądał kryzys postcovidowy.
  • Odpowiedz
@Scybulko a potem wmawiają nam, se ludzie są równi, gówno, powinien być jakiś krótki test na inteligencję i z wierdzy ekonomicznej determinujący ile waży dany głos i skala od 1 do 5, tak że osoba która nie wie nawet co się dzieje na świecie poczyni mniejsze szkody swoim głosem. Tu trzeba było w ogóle tłumaczyć co się teraz stanie bo oni nie wiedzą kto będzie rządził
  • Odpowiedz
Tych ludzi nie należy winić. Większość z nich ciężko pracowała przez całe życie i została brutalnie nakarmiona przez PiS takimi bzdurami. Zbudowano wokół 500+ i dodatkowych emerytur taką narrację i Ci ludzie po prostu w to uwierzyli. Oni nie weryfikują żadnej informacji, bo większość nawet nie potrafi włączyć komputera. Mi jest ich po prostu żal, bo stali się ofiarami PiSu, który cynicznie ich okłamywał okłamuje i okłamywał będzie. To właśnie na takich
  • Odpowiedz
Ale to może domena starych ludzi po prostu a tych jako wyborców PiS ma najwięcej bo im dał.


@fajq: żadna domena starych ludzi. Moja babcia jakoś mimo starości mi ostatnio tłumaczyła jak dokładnie działa metoda d'hondta. Demencja nie dotyka wszystkich starszych tylko niektórych. Ci ludzie na filmie jak byli młodzi też pewnie byli idiotami.
  • Odpowiedz