Wpis z mikrobloga

W gorących jest wpis o miastach 15 minutowych i skowycie prawactwa. Po prostu to są ludzie którzy nigdy nie byli zagranicą. W rozwiniętym kraju po prostu wsiadasz w metro, 5 minut i jesteś w zupełnie innej części miasta. Miasta 15 minutowe to nie jest żadna lewacka utopia, lecz rzeczywistość dobrze zorganizowanego transportu miejskiego.

W polaczkowie takie coś pewnie za 100 lat patrząc na rozwój metra w samej warszawie

#neuropa #bekazprawakow #bekazpodludzi #bekazkonfederacji #polityka #ekologia #konfederacja #bekazlewactwa
  • 34
A co, sklepów na warszawskich osiedlach nie ma? prcyhodni nie ma? siłowni? No czego ci brakuje na takim Mokotowie?


@stiepano: W większości to jest, i dlatego podałem Warszawę jako przykład takiego miasta. O, tu podałem:

ale podobnie działa Warszawa, mieszkając w centrum w zasięgu 15 minut mam wszystko od swojego biura (a i tak pracuję zdalnie) po sklepy i lekarzy.
@pogromca_krasnali jak sobie tak życie zorganizujesz to możesz mieć nawet w środku lasu wszystko czego potrzebujesz. Idea 15min miasta to czysty komunizm i na zachodzie ludzie którzy w tych dystryktach mieszkaja tego nie nawidzą. Skoro wedlug ciebie warszawa i berlin to miasta 15min to co tu zmieniać?
Warszawa jest 15-minutowa w centrum, weź sobie taką Kobiałkę (skrajna północno-wschodnia część Warszawy) i wychodzi miasto 60-minutowe i to gdy korków nie ma ;)

Ale ogólnie to ja nigdy nie rozumiałem tego skowytu, co jest złego w tym, że wszystkie miejskie wygody są w zasięgu kilkunastu minut pieszo czy nawet metrem...
Ty to chyba specjalnie dobrałeś miejsce pracy by było jak najdalej od miejsca zamieszkania, albo na odwrót


@pogromca_krasnali: nie, po prostu sobie przypomniałem jak metrem przemieszczałem się w Moskwie i w Paryżu a w obydwuch przypadkach mieszkałem w centrum. I tym metrem jeździłem zwiedzać zabytki.
Zasadniczo jest to NIEmożliwe aby w 15 minut gdziekolwiek dotrzeć a co dopiero do pracy. Tak w Moskwie szybciej dotrzesz metrem gdziekolwiek gdzie jedzie metro w
@pogromca_krasnali A co, sklepów na warszawskich osiedlach nie ma? prcyhodni nie ma? siłowni? No czego ci brakuje na takim Mokotowie


@stiepano: no np. pracy wy pracujący z domu myślicie że wszyscy pracują w domu i na komputerach. 90% ludzi moim zdaniem nie pracuje w domu a 80% nie pracuje na komputerach cały czas.