Wpis z mikrobloga

Pytanie z kategorii 100% na serio, chciałbym dowiedzieć się jaka logika stoi za obecnym stanem rzeczy:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego urzędy są otwarte w godzinach porannych i wczesnopopołudniowych, kiedy większość ludzi jest w pracy? Dlaczego nikt nie przepchnął zmiany godzin na np. 12-20, tak żeby każdy mógł załatwić sprawę, tylko trzeba brać wolne w pracy żeby udać się do jaśnie pana urzędnika?

#pytanie i trochę #zalesie
  • 154
@techno_mojsze: hehe. Dokładnie.

No więc słuchajcie, za komuny ludzie tak "pracowali" że wszystkie sprawy w urzędach załatwiali w ciągu dnia.

Do tego masa kobiet nie pracowała.

Ale słyszycie jak to ciężko wtedy było. Ci sami ludzie pobierają emerytury po 30-40 lat.

Ciężko pracowały wtedy fizyczne grupy zawodowe, ale też nie wszystkie.
Dlaczego nikt nie przepchnął zmiany godzin na np. 12-20, tak żeby każdy mógł załatwić sprawę, tylko trzeba brać wolne w pracy żeby udać się do jaśnie pana urzędnika?


@techno_mojsze: pójdę dalej i zapytam, dlaczego większości spraw które daloby się załatwić online wciąż nie możemy załatwiać online.

@Mr_3nKi_: Nie wiem jak w innych miastach, ale w Bydgoszczu zdaje się że przez 6 dni w tygodniu punkt urzędowy w CH jest otwarty 11-19 i niektóre rzeczy tam możesz załatwić.
A z kolei jak masz dodatek mieszkaniowy i są wywiady środowiskowe to są robione nawet w godzinach 10-15/6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@aresius: z ciekawostek to powiem ci, że byl nawet wydział który jakiś czas
@techno_mojsze chcesz 100% serio? Żeby ludzie chcieli tam pracować za psie pieniądze mając atut wcześniejszego kończenia pracy i np. Ogarnięcia dzieci ze szkoly/przedszkola. Część osób później odchodzi, część się zasiedzi do emerytury i jakoś się kręci
a wszystko powinno się móc samemu przez internet załatwić


@Jasper666: Większość spraw urzędowych załatwisz przez internet/pocztę. Tak naprawdę do mniejszości należą te które wymagają obecności. Wyrobienie dowodu/paszportu/przerejestrowanie auta/wzięcie ślubu itp to raptem parę spraw. To wbrew pozorom margines spraw urzędowych. Poza tym biura obsługi spraw obywatelskich, stanowiska w wydziale komunikacyjnym do obsługi interesantów to serio jest tylko część pracy urzędów. Większość pracy urzędów i urzędników to nawet nie jest załatwianie spraw