Wpis z mikrobloga

w książce ktoś napisał że wyższy=bardziej umięśniony?


@MamMalegoSiurka: zależy co kto rozumie przez bardziej umięśniony, bo wyższy = silniejszy na pewno, ale jeśli przez umięśnienie rozumieć aspekt wizualny to niżsi ludzie są z reguły bardziej krępi i szerocy więc wizualnie wyglądają na silniejszych i bardziej umięśnionych chociaż nie do końca tak musi być. Wysoka osoba ma więcej miejsca na upakowanie mięśni bo ma większe kości niż niższa osoba przez co musi
@LittleBallofFur: @ppiasq @LittleBallofFur Ciekawe, bo ewolucja nie premiuje dużego umięśnienia. Z punktu widzenia ewolucji jest to zbędny wydatek energetyczny. Ba, co więcej - w książce znanego antropologa jest opisane, że homo sapiens (drobniejszy) przegrał walkę z bardziej umięśnionym neandertalczykiem. Ale to było przed t.zw. rewolucją poznawczą u człowieka. Potem HS pokonał w walce N. Bo rozwinął u siebie umiejętności współpracy.

A no i kumple z siłki też tacy głupsi sie wydają...
@LittleBallofFur: w niektórych przypadkach to prawda, na tinderze miałem podany wzrost i były laski co od razu chciały peklowania. Pytałem nawet co nimi kieruje przy wybieraniu wysokich, odpowiedzi były następujące:
1) poczucie bezpieczeństwa przy dużym chłopie
2) przeważnie proporcjonalnych rozmiarów zaganiacz
3) fetysz z gazetek/internetu/filmów
4) daddy issues

Nie każda tak ma, a sporo facetów też posiada określone preferencje więc nie wiem w czym problem
@LittleBallofFur ja mam 190cm+, już stary chłop po 30 jestem i mialem branie, to fakt, ale najczęściej nie u kobiet, u których bym chciał. Do tego, uwierzcie mi że bez gadki i podrywu (w tym jestem najgorszy) wcale tak łatwo nie jest. Nie raz podobałem się jakiejś dziewczynie, ale jak się odzywałem to im się odechciewało znajomości.
@zeszyt-w-kratke: wyższy może nabrać więcej masy do konkursu gdzie to ma znaczenie (zawody strong man), ale jak chcesz przeskoczyć fizykę gdzie wyższa osoba ma dłuższe kości i musi "unieść więcej" ze względu na to, że ciężar znajduje się dalej od środka ciężkości?