Wpis z mikrobloga

Mirki i głównie mirabelki - temat pranie.

Mam problem z praniem, a raczej zapachem prania po suszeniu - czy to bawełna, czy to sztuczne - śmierdzą i pachnie to taką wilgocią.

Susze na suszarce w pokoju.

Grzyba nie mam, w powietrzu nie czuć żadnego przykrego zapachu, temperatura w pokoju to około 21-23 stopnie, wilgotność 60-70% - normalnie
Przy suszarce, gdzie ubrania prawie suszą się na sobie w pokoju, zapewne więcej.

Pralka nowa, czysta, płyn do płukania leje, proszki markowe.

Kupno suszarki póki co odpada.

Aaa no i ciuchy z reguły z sieciówek, czyli t-shirt za 40 zł, a nie za 300 zł

Jakieś rady?

Nie wiem, już myślałem, żeby kupić mocną farelkę, zamknąć drzwi w pokoju i zrobić Sahare, ale nie wiem czy to pomoże.

Z góry dziękuje

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #rozowepaski #niebieskiepaski #pytaniedorozowychpaskow
  • 37
Nie lej płynu do płukania tylko ocet- wcale nie będą ubrania śmierdziały, spokojnie. Dobrze jest też raz przed praniem namoczyć ubrania w roztworze wody z octem, potem do pralki i ocet zamiast płynu do płukania. Ogólnie IM mniej chemii tym lepiej- czystość nie ma zapachu. A tak BTW część płynów do płukania zawiera perfumy, które są kancerogenne.
@PijanyTataKonfederata: Ale pralka jest nówka sztuka na ten moment, nie ma co tam "czyścić", ale spojrze co to jest -dziękuje ;)

@A_R_P - zależnie od ciuchów, standardowo 40 stopni (z reguły przy bluzach, t-shirt, swetrach), a wirowanie daje na 1200 (max u mnie)

@moll - Pralka jest nówką praktycznie, na starej też był taki problem, więc już nie wiem o co chodzi - słaby rodzaj szmat, czy ten wilgoci w domu
@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola: przyczyn może być wiele. Od brudnej pralki po dużą wilgotność w pokoju. Pralkę raz na jakiś czas polecam czyścić kostkami do zmywarki albo octem. Wrzucasz kostkę albo 2, 60 lub 90 stopni i cykl prania. Oszczędnie też z płynami do prania bo zawierają lanoline i ona właśnie śmierdzi starym capem gdy jest jej za dużo. Może płyn jest #!$%@?, spróbuj innego

Jeśli chodzi o suszenie to musi być przewiewnie i
czy to bawełna, czy to sztuczne - śmierdzą i pachnie to taką wilgocią.


@Nie_Do_Twarzy_Mi_Z_Aureola: Zobacz czy coś nie jest #!$%@? z pralką/suszarką (co jakiś czas dobrze zrobić puste pranie z małą ilością octu (OSTROŻNIE - jak dasz za dużo to skrócisz życie pralce)).

Same ubrania namocz w occie lub najpierw z sodą oczyszczoną. Ja tak robię z ubraniami co ~miesiąc/dwa i znikają tego typu problemy. Jak masz rzeczy typu prześcieradła/ręczniki to