Wpis z mikrobloga

No nic. Wczoraj kierownik zabrał mnie do HR, który chciał rozwiązać umowę dyscyplinarnie rzucając ogólnikami, ale mieli w teczce też drugie rozwiązanie za porozumieniem stron. O ile moim zdaniem żadnych podstaw do zwolnienia nie było o tyle "grożenie", że taka dyscyplinarka zniszczy karierę, a porozumienie stron jest ok, to podpisałem z braku laku i teraz żałuję, bo prawdopodobnie mógłbym wygrać w sądzie z firmą ()

Wysyłanie CV w trakcie, ale boli troszkę. Jak ktoś szuka informatyka DevOps / SysOps w sumie Taki pół-Mid we Wrocław lub zdalnie / hybrydowo niech podsyła ...

#prawopracy #zalesie #pracait
  • 75
Moim zdaniem masz szansę wywalczyć jeszcze 1-2 msc płatnego urlopu jeśli miałeś UOP. Weź chatgpt żeby Ci przygotował pismo w którym wspomnisz że podczas rozmowy się wystraszyłeś i podpisałeś dokument o porozumieniu stron nie myśląc nad konsekwencjami. Teraz twoja sytuacja życiowa się pogorszyła i planujesz odwołać się do sądu pracy. 3 msc płatnego urlopu rozwiązuje ten problem bo daje ci czas na znalezienie innego miejsca pracy. W chatgpt ogarniesz takie pismo w
@fervi: Nie wiem czy masz na tyle siły żeby skontaktować się jeszcze z prawnikiem i spróbować to odkręcić. Będzie to wymagać mocnego wyjścia ze strefy komfortu z Twojej strony. Jeśli nie, to głowa to góry, następnym razem będziesz wiedział jak postąpić. Powodzenia z szukaniem nowej pracy!
@fervi: jestes mlody wiec wez z tego doswiadczenie. Ja tez tak podpisalem jak bylem mlody. Teraz jak mi mowia ze beda zwolnienia itp to ja odpowiadam 'dawaj, jestem chroniony prawem' i tak sie zycie toczy w firmie. Zle zrobione taski to nie powod.
@Returned: no tylko wiesz że za porozumieniem stron dostał pewnie gorsze warunki niż przy zwykłym wypowiedzeniu?

Dyscyplinarka to bajka, musisz chyba kogoś pobić z poważnym skutkiem przy obecności hr i nie przynieść papieru od lekarza żeś alkus i w ogóle ostra depresja.
@fervi: Miałem ostatnio zajebiście podobną sytuację, też wziąłęm za porozumieniem. A ten post to jest jakieś uaktualnienie do wcześniejszego czy pierwszy w serii? Ale to jest #!$%@? podłe takie zachowanie. Jest to wręcz upokarzające, i przypomina że to jest jakaś godna praca, tylko wychodzenie do dżungli na polowanie z którego się do domu wraca albo cie odstrzelą
@fervi: Pracuję w korpo, mam znajomych w HRach i powiem Ci że gdybyś wyłożył jaja na stół i powiedział że idziesz na noże - sąd pracy to tam zbroje zostałyby obsrane.
Koszty prawne do tego potencjalne szkody reputacyjne, myślę że dogadaliby się z Tobą i skończyłoby się na porozumieniu. Gdybam, ale może ktoś ma podobne zdanie.

Anyway, twój błąd. Nie pierwszy i nie ostatni w życiu także nie rób z tego
Koszty prawne do tego potencjalne szkody reputacyjne, myślę że dogadaliby się z Tobą i skończyłoby się na porozumieniu. Gdybam, ale może ktoś ma podobne zdanie.


@Anderson_: koszty prawne + ewentualne kontrole później i kary (prawda jest taka, że przy polskim prawie pracy nie ma firm bez winy, są tylko te, które jeszcze nie miały kontroli). Generalnie żadna poważna firma nie będzie ryzykowała sądu pracy poza przypadkami absolutnie oczywistymi (praca po pijaku
@fervi jak byś rozmawiał z prawnikiem, to byś wiedział że rozmowę z hr-em trzeba było nagrać, bo rozumiem że byłeś na UOP.

Nie ma co mówić, sądy pracy są po stronie pracownika i szczerze mówiąc żadnego sporu pracowniczego nie przegrałem (być może dlatego że reprezentowałem pracowników) a miałem ich łącznie 4, mimo że jestem młodym adwokatem.
2 spory były takie bardzo proste z januszexami, jeden z trochę większym januszexem - właściciel owej
Jeśli nie wpiszesz tego do CV to kto się dowie gdzie pracowałeś?


@zielony_goblin: HR-y nowego pracodawcy jeśli będzie pracował na UoP ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo poproszą go o świadectwa pracy do wyliczenia wymiaru urlopu itd. a w świadectwie taka informacja jest. No ale to będzie już po podpisaniu UoP, bo z reguły nikt wcześniej nie prosi o świadectwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@peoplearestrange: ja tez w Łodzi na takiego idiotę trafiłem szefa, miał do mnie pretensje, że w środowisku testowym przy testowaniu zmieniłem statusy w aplikacji wsadowo, generalnie tak mnie to #!$%@? ze jeszcze pare lat temu to bym się pobił za to jak się do mnie odzywał i pokrzykiwał ale się nie dałem sprowokować za co jestem z siebie dumny. Nakazałem mu zmianę na porozumienie stron, bo jak nie to sąd. Całe
@jmuhha: zgadza się - Łódź to tragedia pod tym względem. Poziom idiotów w IT z przerostem ego jest niewyobrazalny. Sam kucuje, ale dosłownie nienawidzę z każdym dniem tego coraz bardziej.