Wpis z mikrobloga

No nic. Wczoraj kierownik zabrał mnie do HR, który chciał rozwiązać umowę dyscyplinarnie rzucając ogólnikami, ale mieli w teczce też drugie rozwiązanie za porozumieniem stron. O ile moim zdaniem żadnych podstaw do zwolnienia nie było o tyle "grożenie", że taka dyscyplinarka zniszczy karierę, a porozumienie stron jest ok, to podpisałem z braku laku i teraz żałuję, bo prawdopodobnie mógłbym wygrać w sądzie z firmą ()

Wysyłanie CV w trakcie, ale boli troszkę. Jak ktoś szuka informatyka DevOps / SysOps w sumie Taki pół-Mid we Wrocław lub zdalnie / hybrydowo niech podsyła ...

#prawopracy #zalesie #pracait
  • 75
@fervi: ja #!$%@? jaki januszex, dales się zrobić bo dyscyplinarki za źle zrobiona juniorska robotę nie możesz dostać. Bardzo dziwna firma, w normalnej by ci dali WYPOWOWIEDZE... Jakaś masakra
na jakiej podstawie poproszą go o świadectwo jeśli nie wpisze tego w CV? Wiem o czym pisze bo między 1 a 2 praca pracowałeś przez chwilę w 1 firmie, ale nie wpisywałem tego do CV bo nie było sensu. Nikt mnie o świadectwo pracy nie poprosił


@zielony_goblin: Jeśli nie wpisze w CV to nie poproszą, tylko roboty też raczej nie dostanie jak bo będzie miał za małe doświadczenie ( ͡°
@Serans: this, bardzo dobry komentarz. Zrób to OPie. Najwyżej wyrzuca maila do śmietnika. Możesz się jeszcze skontaktować z jakimś radca prawnym by to on wysłał email I podbił trochę ważność korespondencji
@Hylfnur: Zwolnie z winy pracodawcy, takie jak np. likwidacja stanowiska, reorganizacje, upadłość to są powody, kiedy przysługuje odprawa. Tutaj to pracodawca wypowiada umowę pracownikowi. Ten ma swoje prawa pracowicznicze i najkorzystniejsze rozwiązanie to przyjęcie wypowiedzenia umowy o pracę z okresem wypowiedzenia obowiązującego na umowie (2 tyg, miesiąc i 3 miesiące) bez świadczenia pracy. Dostaje wtedy normalnie wypłatę. Czegoś tu nie rozumiem czyżby udało Ci się nacisnąć na pracodawce by wypłacił Ci
  • 0
@Sheio: Nic nie #!$%@?łem. Zresztą niewiele mogłem jak zwykle pracowałem zdalnie, a lokalnie to byłem raz na 2 miechy przez 2 dni