Wpis z mikrobloga

No nic. Wczoraj kierownik zabrał mnie do HR, który chciał rozwiązać umowę dyscyplinarnie rzucając ogólnikami, ale mieli w teczce też drugie rozwiązanie za porozumieniem stron. O ile moim zdaniem żadnych podstaw do zwolnienia nie było o tyle "grożenie", że taka dyscyplinarka zniszczy karierę, a porozumienie stron jest ok, to podpisałem z braku laku i teraz żałuję, bo prawdopodobnie mógłbym wygrać w sądzie z firmą ()

Wysyłanie CV w trakcie, ale boli troszkę. Jak ktoś szuka informatyka DevOps / SysOps w sumie Taki pół-Mid we Wrocław lub zdalnie / hybrydowo niech podsyła ...

#prawopracy #zalesie #pracait
  • 75
  • Odpowiedz
  • 19
@PijanyTataKonfederata: No w sumie junior xD Ale mniej zielony
@kimikini Wiem.
@justNone @krystiano_ps3 Tyle, że we wrześniu przenieśli mnie do innego działu, gdzie nie używałem technologii z poprzedniego (Kubernetes, Gitlab CI/CD, Helm), a nowe - Ansible, Terraform. Na początku szło to bardzo słabo, szczególnie, że dokumentacja była w #!$%@? ogólnikowa, ale z czasem coraz lepiej, a przynajmniej takie miałem wrażenie, bo sam już taski bez pomocy robiłem.

A w dyscyplinarce jakieś
  • Odpowiedz
@fervi: wtf, nie miałeś jakiegoś seniora który by pomógł / wytłumaczył tylko od razu elo źle robisz to dyscyplinarka? wtf, z jakiego miasta tej firmy unikać bo to jakaś patola. Współczuje mirek tak #!$%@? szefa
  • Odpowiedz
  • 15
@justNone: Seniorzy w tej firmie mieli duuużo tasków i nie mieli czasu pomagać. Była druga grupa złożona z juniorów, która pomagała. Dlatego ogarnąłem te podstawy, bo przeczytałem całą dokumentację na Confluence, ale była ona w #!$%@? ogólnikowa i nic nie wyniosłem (w kontekście zadań, bo są też dobre strony wiki).

I żeby nie było, to nie jest tak, że nic się nie nauczyłem albo miałem problemy z najprostszymi rzeczami cały czas.
  • Odpowiedz
@fervi: powiedzmy, że jestem w podobnej sytuacji bo mam dość kierowników w firmie a umowę mam do końca grudnia i nie chcee z nimi przedłużać, ja wczoraj zacząłem masowo wysyłać CV a pracy szukałem na https://pl.indeed.com (również jestem z łodzi i jest tam więcej ofert niż np na pracuj czy innych stronach). Trzymaj się i powodzonka
  • Odpowiedz
@fervi dałeś się zrobić niestety. Nie tak łatwo w tym kraju dać komuś dyscyplinarke. Zniszczy karierę, jak? Jeśli nie wpiszesz tego do CV to kto się dowie gdzie pracowałeś? No zrobili cię jak dziecko.
  • Odpowiedz
@fervi: w korpo gdzie bylem tak z 10 lat temu, byl koles niemota, totalnie zjarany i w sumie nie wiedzial co robi. Zeby go zwolnic dyscyplinarnie to bylo pol roku pracy kilku osob. Poza tym w IT tez czesto i gesto zdarzaja sie niewypaly, na kazdym etapie.
  • Odpowiedz
@fervi: aha ktoś ci groził dyscyplinarką i ty mimo to podpisałeś za porozumieniem stron to troche dziwne ,jak byś coś #!$%@?ł w pracy bo raczej zgaduje że nie każdemu przychodzą i dają albo dyscyplinarkę albo porozumienie stron
  • Odpowiedz
@fervi: Do dyscyplinarki jest tyle papierów i roboty, że guzik na Ciebie tak naprawdę mieli. Przed dyscyplinarką musiałbyś otrzymać w ciągu ostatnich 3 miesięcy nagany z wpisem do akt, żeby ją obronić w sądzie. Było coś takiego?
  • Odpowiedz
@fervi: w PL nie da się rzucić dyscyplinarka z bomby xD mają być uprzednio udokumentowane złamania regulaminu. Zresztą, dyscyplinarka za wolno wykonywaną albo źle wykonywaną pracę? Przecież coś takiego jest do ustalenia w sądzie w moment xD dałeś się zrobić trochę
  • Odpowiedz