Wpis z mikrobloga

@BelkaBec PKO bo Pekao to średniowiecze i dramat w późniejszej obsłudze. Jak nie planujesz refinansować kredytu to w ogólnym rozrachunku PKO wychodzi taniej, można zrezygnować z ubezpieczenia na życie. Pekao dużo x-sellu. No i PKO dużo sprawniej procesuje wnioski - moje np w Pekao się przeterminowały bo Grażynka w oddziale zapomniała wklepać do systemu w ciągu miesiąca mimo codziennego upominania się, więc porzuciłem ten kabaret
  • Odpowiedz
@ms92 jedyny cross sell który wpływa na warunki kredytu w trakcie obowiązywania stałej stopy to posiadanie konta w pekao. Można dać swoje ubezpieczenie nieruchomości i ubezpieczenie na życie, z karty kredytowej zrezygnować, a oprocentowanie i tak będzie 2% i 0 prowizji
  • Odpowiedz
Pekao dużo x-sellu.


@ms92: Ze wszystkiego można zrezygnować, nie wpływa to na wysokość stałego oprocentowania. Przez pierwszych 5 lat Pekao SA jest tańsze. Jedynie ubezpieczenie na życie na 25% kwoty kredytu jest wymagane w przypadku jednego kredytobiorcy lub jednego dochodu. Może to być ubezpieczenie zewnętrzne. Obsługa rzeczywiście jest gorsza w Pekao SA, jednak ta w PKO BP też nie jest najwyższym standardem.
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy:

§ 4 Docelowe prawne zabezpieczenie kredytu

Punkt 2 Docelowe obowiązkowe zabepieczenia kredytu stanowi:

podpunkt 2) w okresie obowiązywania warunków częsci hipotecznej kredytu - przelew na rzecz Banku praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzen losowych przedmiotu zabezpieczenia opisanego w ust. 1,


i kolejny punkt to opcjonalne prawne zabezpieczenia kredytu, czy ja to zle zinterpretowałem?
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy to może mi przeczytaj ten zapis tak żebym mógł zewnętrzne ubezpieczenie brać bo ja nie potrafię " zobowiązał się do zawarcia i posiadania w całym okresie kredytowania oferowanego przez Bank działający jako agent ubezpieczeniowy ubezpieczenia budynków lub lokali mieszkalnych dla klientów Banku, w odniesieniu do nieruchomości mającej stanowić przedmiot zabezpieczenia
kredytu, niezwłocznie po nabyciu praw do tej nieruchomości"
  • Odpowiedz
@ksiezycoweNieruchy teoretycznie ale tak jest kijowo napisane w tej umowie że nie mam sto procent pewności czy mieli na myśli tylko te marżę 2.5% czy też te 7,14% w pierwszym roku. Naprawdę te umowy jak na takie transakcje to są kiepskie
  • Odpowiedz