Wpis z mikrobloga

@VanGogh: jak ja się zaczynałam uczyć gry na pianinie, to zaczęłam od czytania nut i znajdywania klawiszy na odpowiednie dźwięki. Na pewno w internecie jest mnóstwo instrukcji do czytania nut. Jeśli masz to w miarę opanowane (na początku nie musisz znać pauz czy innych znaków, zacznij od znajdywania odpowiednich dźwięków). Jeśli masz opanowane podstawy nut, to wtedy ćwiczysz, ćwiczysz i ćwiczysz najpierw na nutach z prostymi melodiami typu "Panie Janie", "
  • Odpowiedz
  • 0
@tomtom666 Jestem zszokowany. Dzięki. Trochę czasu minęło od Twojego poradnika. Mógłbyś zaproponować jakiś dobry sprzęt? Po prostu porządny, interesuje mnie wyłącznie "gra na pianinie" bez udziwnień ;] Fajnie byłoby też zagrać utwór z Interstellar na organach ;]
  • Odpowiedz
@VanGogh: Chyba nic się nie zmieniło, dalej yamaha p-45 i roland fp-10 lub fp-30, ewentualnie jakieś nowe ich produkty. Cały czas nowe firmy próbują się wybić, stare próbują dorównać tym dwóm w tematyce podstawowych pianin, ale dalej yamaha i roland mają tu monopol.

Ewentualnie jakiś keyboard za 200-300 zł żeby zobaczyć, czy po tygodniu się nie znudzi. Bo taki interstellar to kilka LAT ćwiczeń, jeśli chce się to zagrać porządnie i
  • Odpowiedz