Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracawit #programista15k

Mam zamiar stworzyć platformę, gdzie programiści 15k będący ofiarami masowych zwolnień będą mogli łatwo znaleźć dorywcze prace, typu strzyżenie żywopłotów, koszenie trawników, opieka nad dziećmi itd. Przecież dla takich NADLUDZI, jakimi są programiści takie typu zajęcia to pestka, tzw. "łatwy pieniądz". Jak myślicie, miałoby to sens?
BlackpillMonster - #programowanie #pracawit #programista15k

Mam zamiar stworzyć plat...

źródło: programista15k

Pobierz
  • 14
oni nie wiedzą że trawa rośnie a wbicie gwoździa to rocket science


@RozowaZielonka: pomyliło Ci się z "humanistami". Większość programistów to ludzie bardzo ogarnięci w kwestii ogólnej techniki, szczególnie elektryki i elektroniki, z ponadprzeciętną wiedzą z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Mam kumpli, którzy robią sobie meble, jeden sam sobie zbudował schody w domu i na warsztat taki że niejeden zawodowy stolarz zazdrości, inni naprawiają różne sprzęty AGD, komputery, smartfony, robią proste
@Yuri_Yslin: popatrz sobie na to w jakiej grupie zawodów są programiści: https://www.iqcomparisonsite.com/Occupations.aspx

Informatyk / programista to zawód techniczny. Na jakiej podstawie twierdzisz, że przedstawiciele zawodów technicznych mają mieć większe problemy z techniką niż ogół społeczeństwa?

W mojej grupie w firmie, 99% programistów ma wykształcenie wyższe techniczne i mieli na studiach takie rzeczy jak fizykę, elektronikę, miernictwo, elektrotechnikę i całe mnóstwo laboratoriów i ćwiczeń praktycznych, łącznie z wykonywaniem układów elektronicznych w technologiach
A Ty coś #!$%@? że gwoździa nie umieliby wbić :D


@Krolik: Gdzie tak napisałem? Chyba zbyt emocjonalnie zareagowałeś.

Po prostu ostrożnie podchodzę do twierdzeń pt. "większość". Do takich twierdzeń potrzeba rzetelnych badań.

Na moich technicznych studiach cała masa dziewczyn zaliczała ćwiczenia/laboratoria i gwarantuję Ci, że nie mają żadnej "ponadprzeciętnej" wiedzy technicznej, a i z przytoczonym wbijaniem gwoździ słabo.