Wpis z mikrobloga

@essos: To bardzo duże miasta, podobna średnia zarobków i ceny, w każdym są ulice #!$%@? i zajebiste, styl życia w nich może być identyczny. Większe różnice na codzień będą między różnymi miejscami na Woli czy Pradze Północ niż między szeroko rozumianym Krakowem i Warszawą.
  • 1
@dran2: To moze zakladając zycie nie na odludziu tylko z dostepem do centrum do 30min. Jak ktos mieszka z tyłu warszawy to chyba i tak szybko moze byc w centrum dzięki temu ze ma metro. W Krakowie czesto jezdzi sie okolo godzine transportem publicznym do centrum z tych pobocznych rejonów

Ja na minus w Krkaowie na pewno moge dać kluby. Niby drugie najwieksze maisto w poslce, a ciezko gdzie indziej spotkac
@essos: @dran2 @TakiSobieLoginWykopowy

A ja jestem ciekawy jak wygląda realnie komunikacja z podwarszawskich gmin? Powiedzmy kupuję mieszkanie gdzieś od Białołęki do Legionowa bo ceny nawet 3 krotnie mniejsze, pracuje zdalnie albo hybrydowo i ogólnie żyje u siebie, wolny czas w większości spędzam na spacerach, rowerze w lasach czy nad zalewem ale hybrydowo, czy na jakieś wydarzenia albo zwiedzanie dojeżdżam 2, 3 razy w tygodniu do centrum. Dojazd na zasadzie samochodem na
Jak ktos mieszka z tyłu warszawy to chyba i tak szybko moze byc w centrum dzięki temu ze ma metro


@essos: Jak ma blisko metro i wtedy i tak będzie tam drogo pomimo tego że to "tył warszawy", większość miasta wcale w zasięgu z buta metra nie ma i są miejsca z których jedzie się do centrum dłużej niż z sąsiedniego miasta SKMką.

Dojazd na zasadzie samochodem na pr i pociągiem,
  • 0
Jak ma blisko metro i wtedy i tak będzie tam drogo pomimo tego że to "tył warszawy", większość miasta wcale w zasięgu z buta metra nie ma i są miejsca z których jedzie się do centrum dłużej niż z sąsiedniego miasta SKMką.


@dran2: Kolega mieszkający w Piasecznie mówi ze w pół godziny jedzie do centrum Wawy komunikacją publiczna
@essos: No, dokładnie to powiedziałem. Sąsiednie miasto i jest szybciej SKM niż z niektórych miejsc Białołęki która jest Warszawą. Co prawda kolegę można jeszcze dopytać czy mieszka blisko tego pociągu bo to też częsta ściema że ktoś jeszcze do stacji w Piasecznie ma 15 minut samochodem.
Ja studiowałem w Krakowie i teraz mieszkam w Warszawie. Dla mnie wygrywa Warszawa z powodu komunikacji tj. z większości miasta jesteś w stanie sprawnie się przemieszczać gdzie w Krakowie gorzej to wyglądało (plus jest droższa tj pojedyncze bilety są droższe, na miesięcznych chyba wychodzi obecnie trochę taniej). Dwa to zieleń. Wbrew pozorom w Warszawie masz dużo ciekawych parków które się czymś wyróżniają tj. Pole Mokotowskie, Łazienki, Skaryszewski, Szczęśliwicki, lasy typu Bielański, Kabacki.
jestem ciekawy jak wygląda realnie komunikacja z podwarszawskich gmin

@cotozazycie: zależy, z takich Ząbek to komunikacją miejską pewnie lepszy dojazd niż z połowy Warszawy. Część ludzi dojeżdża samochodem do pracy, wtedy z gminy ościennej mają rano np. 35 minut wliczając parkowanie a czasem z takiej Woli na Śródmieście się jedzie 45 minut komunikacją xD. Sporo ludzi teraz pracuje hybrydowo i wolą dojechać wygodnym samochodem dwa razy w tygodniu do pracy w