Wpis z mikrobloga

@Linnior88 nie zycze sobie zebys mnie obrazal. I nie, nie marzy mi sie zeby bylo jak u ruskich.
Ale sztuczne podwyzszanie placy minimalnej w Polsce przy w aktualnej sytuacji jest slabe.
I generalnie wniosek jest prosty. Po co sie uczyc, robic certyfikaty, uczyc programow , jezykow skoro roznica zaraz przestanie byc zauwazalna?
wszyscy równo wszystkim g - socjalizm w praktyce, sprzątaczka zarobi tyle co pracownik biurowy na prowincji


@statystyczny_yt: JPRDL XDDDDD libek w pigułce:
1. nie rozumiesz czym jest socjalizm i nazywasz tym słowem wszystko co ci się nie podoba (dosłownie nie masz zielonego pojęcia czym jest socjalizm, sugerowanie że jest jakikolwiek socjalizm w Polsce to jak #!$%@? na poziomie, że niebo jest brązowe)
2. postrzeganie sprzątaczki jako gorszej od pracownika biurowego, albo
@statystyczny_yt: no i mimo, że to prosty zawód, to sprzątaczka będzie z czasem cenniejszym pracownikiem niż pracownik biurowy robiący proste operacje na komputerze. Tego drugiego da się łatwo zastąpić coraz bardziej skomplikowanym softem i AI, a Pani sprzątaczki już nie tak łatwo..
@Volantie: czyli dostaniecie po mordzie jak wieloletni pracownicy w słabszych firmach od kilku lat. już do was- średniaków dochodzi. xd
Wcześniej ludzie z tysiakiem wiecej niż minimalna lub minimalna + gruba koperta byli trochę do przodu względem świeżaków ale jak płaca się podnosiła, to wszystkie prace jak w komunie stały się takie same. Nie ważne czy byłeś wieloletnim grafikiem, sprzedawcą, budowlańcem, w biurze, stolarzem - Twoja pensja przestała się różnić od
@Volantie: mój prywaciarz jeszcze się wyrabia i ile podnoszą minimalną tyle on podnosi wszystkim (nikt w zakładzie nie ma minimalnej), ale mam nadzieję, że gdzieś to się #!$%@? zatrzyma.
@Volantie: to zależy, u nas w korpo jest podwyżka inflacyjna i ogólnie mimo braku awansów mój poziom życia rośnie bo nie wszystko co kupuję tak poszło w górę, np. za wynajem płacę +10% a podwyżka była tegoroczna 16% itd.
Niestety u jak pracowałem to podwyżkę mi zaproponowali dopiero jak się zwalniałem, co poradzisz taki styl zarządzania pt. rodzina na swoim ¯\(ツ)/¯